Kolęda

29.11 wtorek Korotyńskiego 19

30.11 środa Korotyńskiego 19a kl. I, II, III, IV

2.12 piątek Korotyńskiego 19a kl. V, VI, VII, VIII

3.12 sobota Korotyńskiego 21 kl. III.

Spowiedź dzieci rocznicowych

Uwaga! Spowiedź dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek 27.05. w godzinach 16:00 - 17:30.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

UWAGA! W Najbliższą niedzielę, tj. 29.05.2022 o godzinie 11:00 zapraszamy na Mszę świętą wszystkie dzieci, które przyjęły rok temu Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci zapraszamy, aby przybyły (o ile to możliwe) w strojach komunijnych.

Roraty

Informujemy, że w okresie Adwentu nie ma Mszy Świętej o godzinie 8:00. Zamiast niej odprawiana jest Msza Święta - Roraty o g. 7:00. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcie naszej parafii wraz z parkingiem na początku wiosny 2017 roku.

Życzymy udanego dnia i owocnego korzystania ze strony!

Z Panem Bogiem.

DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO PATRONA OBCHODZIMY W NASZEJ PARAFII: 3 IX .

NATOMIAST ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI I POWSTANIA PARAFII WYPADA W DNIU: 24 IV.

CO NOWEGO:

• IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 IV 2024

• J 10, 11-18

Jezus jest dobrym pasterzem

[Pan Jezus powiedział:] (11) „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. (12) Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; (13) [najemnik ucieka] dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. (14) Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, (15) podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. (16) Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. (17) Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać. (18) Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca.”
  • 21 IV 2024

• Czwarta niedziela wielkanocna, jest przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
    • Ta niedziela rozpoczyna też kwartalny tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej (21.04-27.04.2024), a więc do życia kapłańskiego i konsekrowanego.
    • Dziękuję za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  • W NAJBLIŻSZYCH DNIACH

• 23 IV, we wtorek, Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze święte jak w dzień powszedni.
    • 24 IV, w środę, Parafia obchodzić będzie 24. rocznicę powstania. Przypominam, iż 24 IV roku jubileuszowego, dwutysięcznego, ksiądz Kardynał Prymas Józef Glemp o g.12 otwierał naszą nową parafię p.w. św. Grzegorza Wielkiego na Szczęśliwicach, w Archidiecezji Warszawskiej. Pamiętajmy w modlitwach, szczególnie w tym dniu: i o zmarłym Prymasie, i o całej naszej Parafii.
    • 25 IV, w czwartek, Święto Św. Marka, ewangelisty. Msze jak w dzień powszedni.
    • Składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny. Niech Jezus obdarza tym, co najbardziej potrzebne w Waszym życiu!
  • ZESPÓŁ MUZYCZNY

• Informuję, że w naszej parafii zawiązuje się zespół muzyczny. Występ inauguracyjny - w niedzielę, 21 IV, o g.8:30.
    • Zapraszam też młodzież śpiewającą do tworzącego się zespołu.
  • KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

• Spotkanie w niedzielę, 21 IV.
    • Rozpoczynamy Mszą św. o g.8:30.
  • DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE

• Trwają spotkania:
      - w poniedziałek, 22 IV, grupa z 25 V,
      - we wtorek, 23 IV, grupa z 18 V.
    • Wszystkie spotkania odbywają się po Mszy świętej o g.18, a więc ok. g. 18:45.
  • FILM "POWSTANIEC 1863"

• będzie wyświetlony 24 IV 2024, w środę, o g.19:30 w kinie Blue City.
      Pan Michał Kostro, ze sąsiedniej parafii, który się tym zajmuje, prosi o wysłanie SMSa, aby zarezerwować bilet.
      Numer do Pana Michała 502 545 556.
      Bilet kosztuje 16 zł, płatne przed seansem, odbiór biletów od g.19.

* * *

Y

K W I E C I E Ń - 2 0 2 4

(Na podstawie: wszystkich Ogłoszeń Parafialnych.)

1 IV (PONIEDZIAŁEK)

• II dzień Świąt.
  • Msze święte - jak w każdą niedzielę.

2 IV (WTOREK)

• 19. rocznica śmierci Jana Pawła Wielkiego.

4 IV (CZWARTEK)

• 1szy czwartek miesiąca. Więcej.

5 IV (PIĄTEK)

6 IV (SOBOTA)

7 IV (NIEDZIELA)

• Niedziela Bożego Miłosierdzia. Więcej.
  • Rozpoczyna się Tydzień Bożego Miłosierdzia.
  • 1sza niedziela miesiąca. Więcej.

8 IV (PONIEDZIAŁEK)

• Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. (Msze święte jak w dzień powszedni.)

10 IV (ŚRODA)

• 14. rocznica Tragedii Smoleńskiej.

20 IV (SOBOTA)

• Musical "Jan Paweł II. Przyjaciel wiernych" w Teatrze Roma.

21 IV (NIEDZIELA)

• Kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania (po Mszy św. rozpoczynającej się o g.8:30).
  • Pierwszy występ nowej grupy muzycznej - o g.8:30.

23 IV (WTOREK)

• Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
    (Msze święte jak w dzień powszedni.)

24 IV (ŚRODA)

• 24. rocznica powstania naszej Parafii.
  • Film "Powstaniec 1863" w kinie Blue City o g.19:30.

25 IV (CZWARTEK)

* * *