Możliwa zmiana w "OJCZE NASZ" !

PAPIEŻ FRANCISZEK ZMIENIŁ

  • treść "Ojcze nasz" w języku włoskim.
  • Zamiast "i nie wódź nas na pokuszenie" teraz po włosku będzie się trzeba modlić: "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie".
  • W pozostałych krajach (oprócz Włoch) decyzja należy do krajowych Episkopatów.
  • Nieco więcej w ARTYKULE na o2.pl .
  • Głos w dyskusji zabrał ksiądz Wojciech Węgrzyniak, znany m.in. ze swojej strony internetowej (O co właściwie nam chodzi?). Jest on przeciwny zmienianiu "i nie wódź nas na pokuszenie" na cokolwiek innego i pisze on o tym na łamach internetowego serwisu: Polonia Christiana (https://www.pch24.pl/).
  • A może dobrze by było zamienić na: "i nie pozwól, aby diabeł nas kusił" ?

Usunęliśmy prawie wszystkie zdjęcia

DECYZJĄ KSIĘDZA PROBOSZCZA:

  • Ze względu na RODO nie udostępniamy teraz już ŻADNYCH zdjęć ani z 2018, ani z 2019 r.
  • W przyszłości będzie trzeba uzyskać zgodę wszystkich osób, że można dane zdjęcie pokazać. Może uda się w przyszłym roku?
  • Ksiądz Proboszcz zdecydował, że zostają tylko zdjęcia z prymicji ks. Polny (z poprzedniej strony).

Skończyła się wizytacja Ks. Kardynała Kazimierza Nycza

W dniu 19 maja 2019, wieczorem, skończyła się wizytacja kanoniczna Księdza Kardynała Kazimierza Nycza w naszej parafii. Właściwie, jak zaznaczył Kardynał, był to cykl spotkań z różnymi grupami modlitewnymi, połączony z modlitwą.

Cytując przedstawicieli naszych parafian, którzy żegnali Księdza Kardynała, pod koniec mszy o g.18: "Jego Eminencjo, czcigodny Księże Kardynale, w imieniu parafian - pragniemy gorąco podziękować za Twoją obecność, za wspólną modlitwę, za wspólną Eucharystię, za słowo, które skierowałeś w dniu dzisiejszym do nas. Niech Bóg, który jest miłością, obdarza Cię potrzebnymi siłami do podejmowania nowych duszpasterskich wyzwań, a Święty Grzegorz, patron naszej parafii wspiera Twój trud i umacnia Twoją posługę w Kościele. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie, ale także prosimy o modlitwę za nas. Niech błogosławieństwo, którego nam udzielisz, zaowocuje wzrostem i pogłębieniem naszej wiary! Bóg zapłać!"

Ksiądz Proboszcz na koniec powiedział, w imieniu całej parafii, zwłaszcza księży, że doświadczyliśmy przez ten kontakt z naszym Metropolitą "takiej ojcowskiej obecności, gdzie różne tematy poruszaliśmy, też w cztery oczy. Czuliśmy spojrzenie Ojca. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Wizyta Biskupa zawsze budzi trochę stresu u proboszcza... Może to dobrze? Więc się trochę mobilizujemy. Więc to jest dobre i twórcze. Bóg zapłać i niech Bóg błogosławi, strzeże i zachowa Księdza Kardynała!"

Ksiądz Kardynał powiedział na koniec: "Jak to jest twórcze i długotrwałe to bardzo dobrze. Bardzo dziękuję za wszystko co zobaczyłem, widziałem, z kim się spotkałem. Za tę mszę święta, za was obecnych. Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo."

Święto Bożego Miłosierdzia

W książce ks. Mariusza Bernysia, pt. "MIŁOSIERDZIE. NAJWIĘKSZY PRZYMIOT BOGA U ŚWIĘTEJ FAUSTYNY I W DZIEJACH KOŚCIOŁA" z 2016 roku, (którą dostałem od tego księdza, posługującego m.in. w kaplicy szpitala na Banacha,) czytamy:

"
Relacjonując pierwsze objawienie, które miało miejsce w Płocku i dotyczyło przede wszystkim namalowania obrazu [obraz: Jezu Ufam Tobie - przyp. P. Bąbski], Faustyna zanotowała polecenie Pana Jezusa, dotyczące święta: Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz [...] był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia. (Dz. 49). Dodała jeszcze zalecenia Jezusa dla kapłanów: Pragnę, ażeby kapłani głosili to wielkie miłosierdzie moje względem dusz grzesznych. (Dz. 50)
(...)
Największą obietnicę dotyczącą nadzwyczajnych skutków tego święta dla tych, którzy się odpowiednio przygotują i spełnią wymagane warunki [tylko 2 warunki ! - przyp P. B.], tzn. przystąpienie do sakramentów pokuty i Eucharystii, Jezus złożył w jednym z centralnych objawień Dzienniczka: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która z dusz przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. (Dz. 699, zob. też 1109).

Słowa te ks. Różycki komentuje w następujący sposób: Najszczególniejsza łaska, obiecana przez Jezusa na święto Miłosierdzia jest czymś znacznie większym niż odpust zupełny. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa niż łaski siedmiu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu świętego. Święto jest tutaj podniesione do rangi "drugiego chrztu". Nie jest to jednak "drugi chrzest" w sensie ścisłym, bo taki "nowy sakrament" byłby niedorzeczny. Skutki święta w duszach ludzkich są niemożliwe bez uprzedniego chrztu, odnawiają jednak owoce chrztu w nas za każdym razem, kiedy - po uprzednim wypełnieniu warunków - przystępujemy świadomie do celebrowania święta. O ile kult Bożego Miłosierdzia nie może być traktowany jako "droga na skróty", pomijająca wymagania Bożej sprawiedliwości i wyzwalająca zuchwałą ufność, co jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, o tyle z całą pewnością te nadzwyczajne dary, jakich można dostąpić w trakcie święta, są taką drogą na skróty do świętości. Do powszechnej świętości zachęca przecież Sobór Watykański II (KK 39 nn.).
"

A zatem podkreślam, że w niedzielę 28.04.2019 będzie Święto Bożego Miłosierdzia i coś znacznie więcej niż sam odpust. Zachęcamy do szerzenia kultu Bożej Miłości i dobrego skorzystania w tym dniu z sakramentu Spowiedzi i Eucharystii. Naprawdę warto!

Młodzieżowa Grupa Modlitewna

KOLEJNE SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO MIEJSCE: 26.04.2019, W PIĄTEK, JUŻ PO ŚWIĘTACH, PO MSZY ŚWIĘTEJ O G.18. ZAPRASZAMY MŁODYCH LUDZI !

Więcej informacji

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok