10 Ostrzeżeń papieża Franciszka przed szatanem

Papież wielokrotnie podkreślał obecność szatana w codziennym życiu każdego człowieka: "Musimy być zawsze czujni, by nie dać się oszukać diabłu". KLIKNIJ i przeczytaj przed czym przestrzega Ojciec święty.

Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

8 XII, W NIEDZIELĘ, BYŁA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA MARYI

 • W związku z tym, między g.12:00 a 13:00 była Godzina Łaski.
 • Maryja zachęca nas do pomodlenia się w tej Godzinie, szczególnie na Różańcu, a także do westchnienia z głębi serca: "MATKO BOGA WSPÓŁODKUPICIELKO ŚWIATA MÓDL SIĘ ZA NAMI."
 • W tej godzinie, szczególnie polecane intencje to: o ocalenie dusz idących do piekła, za ludzi konających, za nawrócenie grzeszników i za dusze czyśćcowe.

OBIETNICA MATKI BOŻEJ

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, za każde pobożne z otwartym sercem Westchnienie: "MATKO BOGA WSPÓŁODKUPICIELKO ŚWIATA MÓDL SIĘ ZA NAMI", Mój Syn wybawi z czyśćca tysiąc dusz. Taką Mi łaskę uczynił, wiedząc jak bardzo kocham te biedne dusze czyśćcowe.

8 GRUDNIA OD 12:00 DO 13:00

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli, w Montichiari we Włoszech, powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe - obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur, poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn, Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu."

Za zezwoleniem władzy duchowej. Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber.

GODZINA ŁASKI

PAMIĘTAJ !!! POMÓDL SIĘ 8 GRUDNIA W ŚWIĘTO NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. NAJLEPIEJ PRZEZ CAŁĄ GODZINĘ ŁĄSKI, OD GODZINY 12:00 DO 13:00, NA PRZYKŁAD RÓŻAŃCEM. W czasie tej godziny, proś o łaskę dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. PROŚ O OCALENIE DUSZ IDĄCYCH DO PIEKŁA! Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych. Nie bój się prosić o łaski - nawet największe! Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników, szczególnie zatwardziałych.

(PAMIĘTAJ !!! Módl się codziennie Koronką do Bożego Miłosierdzia i Różańcem za konających, aby nie poszli do piekła i za nawrócenie grzeszników, szczególnie zatwardziałych. Uczęszczaj często do kościoła, spowiadaj się i przyjmuj Komunię Świętą.)

( SPISANO Z DWÓCH ULOTEK, KTÓRE MOŻNA BYŁO WZIĄĆ W NASZEJ ŚWIĄTYNI 8 XII 2019 )

Możliwa zmiana w "OJCZE NASZ" !

PAPIEŻ FRANCISZEK ZMIENIŁ

 • treść "Ojcze nasz" w języku włoskim.
 • Zamiast "i nie wódź nas na pokuszenie" teraz po włosku będzie się trzeba modlić: "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie".
 • W pozostałych krajach (oprócz Włoch) decyzja należy do krajowych Episkopatów.
 • Nieco więcej w ARTYKULE na o2.pl .
 • Głos w dyskusji zabrał ksiądz Wojciech Węgrzyniak, znany m.in. ze swojej strony internetowej (O co właściwie nam chodzi?). Jest on przeciwny zmienianiu "i nie wódź nas na pokuszenie" na cokolwiek innego i pisze on o tym na łamach internetowego serwisu: Polonia Christiana (https://www.pch24.pl/).
 • A może dobrze by było zamienić na: "i nie pozwól, aby diabeł nas kusił" ?

Usunęliśmy prawie wszystkie zdjęcia

DECYZJĄ KSIĘDZA PROBOSZCZA:

 • Ze względu na RODO nie udostępniamy teraz już ŻADNYCH zdjęć ani z 2018, ani z 2019 r.
 • W przyszłości będzie trzeba uzyskać zgodę wszystkich osób, że można dane zdjęcie pokazać. Może uda się w przyszłym roku?
 • Ksiądz Proboszcz zdecydował, że zostają tylko zdjęcia z prymicji ks. Polny (z poprzedniej strony).

Skończyła się wizytacja Ks. Kardynała Kazimierza Nycza

W dniu 19 maja 2019, wieczorem, skończyła się wizytacja kanoniczna Księdza Kardynała Kazimierza Nycza w naszej parafii. Właściwie, jak zaznaczył Kardynał, był to cykl spotkań z różnymi grupami modlitewnymi, połączony z modlitwą.

Cytując przedstawicieli naszych parafian, którzy żegnali Księdza Kardynała, pod koniec mszy o g.18: "Jego Eminencjo, czcigodny Księże Kardynale, w imieniu parafian - pragniemy gorąco podziękować za Twoją obecność, za wspólną modlitwę, za wspólną Eucharystię, za słowo, które skierowałeś w dniu dzisiejszym do nas. Niech Bóg, który jest miłością, obdarza Cię potrzebnymi siłami do podejmowania nowych duszpasterskich wyzwań, a Święty Grzegorz, patron naszej parafii wspiera Twój trud i umacnia Twoją posługę w Kościele. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie, ale także prosimy o modlitwę za nas. Niech błogosławieństwo, którego nam udzielisz, zaowocuje wzrostem i pogłębieniem naszej wiary! Bóg zapłać!"

Ksiądz Proboszcz na koniec powiedział, w imieniu całej parafii, zwłaszcza księży, że doświadczyliśmy przez ten kontakt z naszym Metropolitą "takiej ojcowskiej obecności, gdzie różne tematy poruszaliśmy, też w cztery oczy. Czuliśmy spojrzenie Ojca. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Wizyta Biskupa zawsze budzi trochę stresu u proboszcza... Może to dobrze? Więc się trochę mobilizujemy. Więc to jest dobre i twórcze. Bóg zapłać i niech Bóg błogosławi, strzeże i zachowa Księdza Kardynała!"

Ksiądz Kardynał powiedział na koniec: "Jak to jest twórcze i długotrwałe to bardzo dobrze. Bardzo dziękuję za wszystko co zobaczyłem, widziałem, z kim się spotkałem. Za tę mszę święta, za was obecnych. Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo."

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok