Adwent 2020. Episkopat wystąpił z apelem.

"Zachęcamy do uczestnictwa w roratach"

 "(...) Tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy" - twierdzi prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi wystąpili z apelem do katolików. Zachęcają wiernych do uczestnictwa w roratach i wyspowiadania się. "Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych" - zaznaczają.

źródło - Wirtualna Polska, więcej

Czy ktokolwiek może wątpić w świętość Jana Pawła II ?

Czyli ciąg dalszy anegdoty papieża Franciszka o spotkaniu zwołanym przez Jana Pawła II.

Chodzi o spotkanie, w którym późniejszy papież, Benedykt XVI przedstawił dokumenty i swoje stanowisko przeciwko Marcialo Maciel Degollado z Meksyku.

Na pokładzie samolotu, w lutym, papież Franciszek mówił:

– Jeżeli mówimy o papieżu Benedykcie, to chcę podkreślić, że miał odwagę wykonać wiele pracy w tym zakresie. Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i finansowych – opowiadał Franciszek. – Papież Jan Paweł II, który chciał poznać prawdę, poprosił o spotkanie. Joseph Ratzinger przedstawił na nim dokumentację, wszystkie zebrane papiery. Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: „daj to do archiwum, wygrało drugie stronnictwo” – relacjonował dalej.

Opowieść ta była źródłem konsternacji, że Jan Paweł II mógł w jakiś sposób próbować zatuszować ten skandal...

Jednak Ojciec Święty Franciszek sprawę później doprecyzował. Jak podaje wprost.pl :

Jednak Franciszek zapewnia w  [innym] wywiadzie, że polskiego papieża nie było wtedy na spotkaniu. – Jana Pawła II tam nie było. Było to spotkanie zwierzchników Kurii, różnych dykasterii, by rozpatrzyć przypadek Maciela – powiedział Franciszek. – Także Jan Paweł II był czasem wprowadzany w błąd, to pewne. Tak było [na przykład] w przypadku skandalu w Kościele w Austrii – dodał papież.

Ojciec Święty powiedział też:

Nikt nie może wątpić w świętość i dobrą wolę Jana Pawła II. Jego świętość była wielka, naprawdę wielka – dodał.

Czytaj więcej tutaj

23 września, w środę, papież Franciszek

  • - poświęcił duży dzwon, który ma przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego.
  • Dzwon nosi imię ,,Głos Nienarodzonych”. Wykonała go polska fundacja ,,Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia NMP. - jak podaje radio Maryja.
  • "Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech jego bicie obudzi sumienie ustawodawców i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na całym świecie." powiedział przy okazji papież.
  •  Fundacja "Życiu Tak" zamierza używać symbolicznego dzwona podczas Marszów Dla Życia i innych inicjatywach pro - life.
  • Dzwon jest udekorowany obrazkiem nienarodzonego dziecka i cytatem z bł. Jerzego Popiełuszko "Życie dziecka zaczyna się pod sercem matki."

więcej

Podsumowanie 386. zebrania plenarnego KEP na Jasnej Górze w dniach 27-29 VIII 2020

1. Biskupi przyjęli zalecane wersje wielu modlitw.

- Np. Zdrowaś Maryjo powinno brzmieć tak - proponowana wersja ujednolicona:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

(Na naszej stronie, w wywiadzie z ks. Proboszczem nt Różańca, zwróciliśmy już wcześniej uwagę na to, że "Nawiasem mówiąc, samą Zdrowaśkę można powiedzieć, dobierając szczegółową wersję wyrazową, no na 100 sposobów".)

- Ojcze nasz:
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw od złego. (Amen.)

Tutaj warto zauważyć, że słowo "złego" nie należy pisać wielką literą.

- Inne modlitwy tutaj:

No a co do Litanii Loretańskiej, to https://www.wnp.pl... czytamy, że:
Nowe wezwania litanii loretańskiej, wprowadzone w języku łacińskim przez Stolicę Apostolską 20 czerwca 2020 r., będą odtąd brzmiały w języku polskim "Matko miłosierdzia" (po "Matko Kościoła"), "Matko nadziei" (po "Matko łaski Bożej"), "Pociecho migrantów" (po "Ucieczko grzesznych").

2. Biskupi szczegółowo odnieśli się do LGBT

Więcej w artykule pt. "Episkopat Polski opublikował dziś stanowisko w kwestii LGBT+":

https://ekai.pl....

W artykule czytamy m.in.:

Autorzy stanowiska proponują: „wobec wyzwań tworzonych przez ideologię gender i ruchy LGBT+, a zwłaszcza mając na uwadze trudności, cierpienia i duchowe rozdarcia przeżywane przez te osoby, konieczne jest tworzenie poradni (również z pomocą̨ Kościoła, czy też przy jego strukturach) służących pomocą̨ osobom pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową”.

3. Więcej na temat ustaleń tego 386. zebrania plenarnego KEP na Jasnej Górze

przeczytasz w artykule pt. Zakończyło się 386. zebranie plenarne KEP na Jasnej Górzehttp://czestochowskie24.pl...

Co mówi Pismo Święte o niektórych ludziach typu LGBT?

Podczas dyskusji na temat LGBT, nie przypominam sobie, abym słyszał, żeby ktokolwiek odwoływał się do Biblii. A wydaje mi się, że w naszym kraju ok. 90% ludzi deklaruje się jak katolicy. 

Oto kilka cytatów z Pisma Świętego na temat niektórych ludzi LGBT. I proszę nie mówić, że Biblia to jest archaiczna albo średniowieczna książka. I przypominam, że Pan Bóg nie zmienia poglądów, jak ludzie. Jest nieomylny i wszechmogący!

Kto walczy z Bogiem ten zginie.


Księga Kapłańska 18:22

Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

Księga Kapłańska 20:13

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość.

List do Rzymian 1:27

Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.(Przygotował przedstawiciel ks. Proboszcza d/s strony internetowej, Przemysław.)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok