23 września, w środę, papież Franciszek

 • - poświęcił duży dzwon, który ma przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego.
 • Dzwon nosi imię ,,Głos Nienarodzonych”. Wykonała go polska fundacja ,,Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia NMP. - jak podaje radio Maryja.
 • "Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech jego bicie obudzi sumienie ustawodawców i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na całym świecie." powiedział przy okazji papież.
 •  Fundacja "Życiu Tak" zamierza używać symbolicznego dzwona podczas Marszów Dla Życia i innych inicjatywach pro - life.
 • Dzwon jest udekorowany obrazkiem nienarodzonego dziecka i cytatem z bł. Jerzego Popiełuszko "Życie dziecka zaczyna się pod sercem matki."

więcej

Podsumowanie 386. zebrania plenarnego KEP na Jasnej Górze w dniach 27-29 VIII 2020

1. Biskupi przyjęli zalecane wersje wielu modlitw.

- Np. Zdrowaś Maryjo powinno brzmieć tak - proponowana wersja ujednolicona:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

(Na naszej stronie, w wywiadzie z ks. Proboszczem nt Różańca, zwróciliśmy już wcześniej uwagę na to, że "Nawiasem mówiąc, samą Zdrowaśkę można powiedzieć, dobierając szczegółową wersję wyrazową, no na 100 sposobów".)

- Ojcze nasz:
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw od złego. (Amen.)

Tutaj warto zauważyć, że słowo "złego" nie należy pisać wielką literą.

- Inne modlitwy tutaj:

No a co do Litanii Loretańskiej, to https://www.wnp.pl... czytamy, że:
Nowe wezwania litanii loretańskiej, wprowadzone w języku łacińskim przez Stolicę Apostolską 20 czerwca 2020 r., będą odtąd brzmiały w języku polskim "Matko miłosierdzia" (po "Matko Kościoła"), "Matko nadziei" (po "Matko łaski Bożej"), "Pociecho migrantów" (po "Ucieczko grzesznych").

2. Biskupi szczegółowo odnieśli się do LGBT

Więcej w artykule pt. "Episkopat Polski opublikował dziś stanowisko w kwestii LGBT+":

https://ekai.pl....

W artykule czytamy m.in.:

Autorzy stanowiska proponują: „wobec wyzwań tworzonych przez ideologię gender i ruchy LGBT+, a zwłaszcza mając na uwadze trudności, cierpienia i duchowe rozdarcia przeżywane przez te osoby, konieczne jest tworzenie poradni (również z pomocą̨ Kościoła, czy też przy jego strukturach) służących pomocą̨ osobom pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową”.

3. Więcej na temat ustaleń tego 386. zebrania plenarnego KEP na Jasnej Górze

przeczytasz w artykule pt. Zakończyło się 386. zebranie plenarne KEP na Jasnej Górzehttp://czestochowskie24.pl...

Co mówi Pismo Święte o niektórych ludziach typu LGBT?

Podczas dyskusji na temat LGBT, nie przypominam sobie, abym słyszał, żeby ktokolwiek odwoływał się do Biblii. A wydaje mi się, że w naszym kraju ok. 90% ludzi deklaruje się jak katolicy. 

Oto kilka cytatów z Pisma Świętego na temat niektórych ludzi LGBT. I proszę nie mówić, że Biblia to jest archaiczna albo średniowieczna książka. I przypominam, że Pan Bóg nie zmienia poglądów, jak ludzie. Jest nieomylny i wszechmogący!

Kto walczy z Bogiem ten zginie.


Księga Kapłańska 18:22

Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

Księga Kapłańska 20:13

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość.

List do Rzymian 1:27

Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.(Przygotował przedstawiciel ks. Proboszcza d/s strony internetowej, Przemysław.)

Niedzielna prymicja ks. Łukasza Gałązki

28.06 W NIEDZIELĘ O G. 11

 • odbyła się u nas Msza Prymicyjna ks. Łukasza Gałązki. Został on już wyświęcony i to była jego kolejna prymicja. Było m. in. błogosławieństwo prymicjanta, pamiątkowe obrazki, itp.!
 • Do tej pory były u nas 2 prymicje, ale księży pochodzących z naszej parafii.
 • Bardzo prosimy ks. Łukasza o pozostawienie wpisu w Księdze Gości.

2 grupy przystąpiły do I Komunii Świętej

27.06 W SOBOTĘ

 • 2 grupy dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej.
 • g. 9:30 i g. 12.
 • Bardzo się cieszymy i gratulujemy.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok