Synod

Papież Franciszek zaprasza wszystkich ludzi Kościoła Katolickiego do uczestniczenia w Synodzie, czyli wsłuchiwania się w głos Ludu Bożego z Duchem Świętym w kontekście działania naszego Kościoła.

Synod ma trwać od 2021 do 2023 roku i będzie obejmował 10 cyklicznych spotkań w Naszej Parafii, podczas których nie zabraknie modlitwy, medytacji, refleksji, słuchania co każdemu "leży na sercu" każdej osoby bez wyjątku w świetle szans i wyzwań, jakie przed Kościołem dziś stoją.

W odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka serdecznie zapraszamy na najbliższe otwarte spotkanie synodalne w naszej Parafii w dniu 2 grudnia (czwartek) po Mszy świętej o godz. 18:00.

Na I spotkaniu podejmiemy temat: "Podróżowanie razem" w Kościele.