Caritas

"Pamiętam także, że miłość Boga i bliźniego są jak naczynia połączone, że caritas zakrywa mnóstwo grzechów, że żaden dobry czyn nie będzie zapomniany. Coście jednemu z tych braci moich najmniejszych uczynili, mnieście uczynili zachęca Pan Jezus. Realizm słów Jezusa jest urzekający, bo niezwykle konkretny i bliski.

A zatem warto szukać i odkrywać piękno miłości czynnej. Polski poeta zachęca : śpieszmy się kochać ludzi, tak prędko odchodzą ( ks. Jan Twardowski )."

Fragment homilii abp. Józefa Michalika, Częstochowa 29 listopada 2010 r.

Caritas - zajmuje się pomocą najuboższym. Jeśli znacie kogoś w parafii potrzebującego to proszę zgłaszać do księdza Proboszcza lub osoby odpowiedzialnej.

Dyżury Pań z Caritasu odbywają się w II niedzielę miesiąca w godzinach 9:30 - 10:00