Grupa modlitewna

SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ RAZ W MIESIĄCU.
PIERWOTNIE GRUPA MIAŁA BYĆ MŁODZIEŻOWA, ALE OBECNIE PRZYCHODZĄ M.IN. MATURZYSTKI, STUDENCI, OSOBY PRACUJĄCE.
KSIĄDZ PROBOSZCZ ZAPRASZA.

(PIERWSZE SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ W SOBOTĘ, 30.03.2019, PO MSZY WIECZORNEJ, O G.18:30.)

Chórek

Pani Łucja zaprasza dzieci na spotkanie chórku parafialnego w co drugą sobotę o g. 17:00.

Koło Żywego Różańca

Koło Żywego Różańca - kto czci Maryję, Matkę naszego Pana, razem z nami uklęknie do modlitwy różańcowej. To szczególna godzina łaski.

Spotykamy się w kościele w każdą  pierwszą niedzielę miesiąca o 17:00.

Przewodniczącą Bractwa Różańcowego w naszej parafii jest pani Zofia Stolarska.
Opiekunem jest ks. proboszcz Grzegorz Cwajda.
1 Róża (15 osób)

Od 24 kwietnia 2000 r. momentu zaistnienia w parafii w roku jubileuszowym, świętym - Bractwa Różańcowego odprawiane są Msze św. zamawiane :

• w pierwsze środy miesiąca za Bractwo Różańcowe
  • w pierwsze czwartki miesiąca za Kapłanów pracujących w parafii
  • i każdego 16 dnia miesiąca w intencji Jana Pawła II i po wyborze Benedykta XVI również w jego intencji.

Od połowy XIX wieku najbardziej popularną różańcową wspólnotę modlitewną stanowi Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot (1799 - 1862) w Lyonie w roku 1826. Najważniejszą... rzeczą i najtrudniejszą jest uczcić różaniec modlitwą wszystkich - napisała wtedy. Każdy człowiek może znaleźć w ciągu dnia kilka minut, aby odmówić dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę. Paulina Jaricot zaczęła organizować piętnastoosobowe grupy, nazwane później żywymi różami. Każda z osób tworzących piętnastkę zobowiązywała się do odmawiania jednej tajemnicy, czyli wszyscy razem odmawiali codziennie cały różaniec.

Rozpoczynając 25 rok swojego pontyfikatu, Jan Paweł II w liście apostolskim : Różaniec Dziewicy Maryi ogłosił Rok Różańca. Wprowadził też nową część różańca, tajemnice światła.

Krucjata Różańcowa

Jak odmawiać Różaniec? I WIELE INNYCH INFORMACJI - w dziale: POLECANE MODLITWY/RÓŻANIEC

pozostałe linki dla miłośników Różańca: WAŻNE I CIEKAWE / Ciekawe linki / Dla miłośników Różańca

ORAZ w EXTRA / Do pobrania - książka, pt. Różaniec Święty - rozważania. Polecamy!

. . . Natomiast "wkrótce" w dziale EXTRA / Wywiad z ks. Proboszczem nt Różańca - pojawi się krótki wywiad z ks. Proboszczem !

MARIA REGINA MUNDI

Maria Regina Mundi,

Maria Mater Eclesiae,

Tibi Assumus, Tui Memores, Vigilamus, Vigilamus.

Maryjo Królowo Świata,

Maryjo Matko Kościoła,

Jesteśmy z Tobą, pamiętamy o Tobie, czuwamy, czuwamy.

Domowy Kościół - Oazy Rodzin

Domowy Kościół to najlepsza propozycja formacji małżonków i rodzin. Tu dowiesz się jak wychować siebie i dzieci w duchu wiary. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotę lub w niedzielę.

Wspólnota Domowego Kościoła dzieli się w naszej Parafii na tzw. 2 kręgi, (po kilka małżeństw).

Opiekunem jest wikariusz ks. Andrzej Kunicki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 607 821 539).

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy w Kościele.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Ruch Światło - Życie

Opis ruchu Światło - Życie