Ogłoszenia parafialne 187 (20.12.2020)

Wysłuchajcie Państwo życzeń
od ks. Proboszcza dla Parafian
na Święta Bożego Narodzenia i na Nowy Rok 2021:

* * *

20.12.2020, 4. Niedziela Adwentu

1.

Msza święta roratnia codziennie o g.7 rano do 24 grudnia włącznie, czyli do Wigilii.

2.

Tak jak tydzień temu zapowiadałem, Msza święta zwana Pasterką - tradycyjnie w naszej parafii zostanie odprawiona o g. 24. Natomiast nie będzie dzielenia się opłatkiem z kapłanami przed Pasterką.

W związku z Pasterką, nie będzie w pierwszy dzień świąt Mszy świętej o g. 7 rano, a pozostałe jak w każdą niedzielę.

3.

Przypominam, że w czasie posiłku wigilijnego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.

A w drugi dzień Świąt na KUL.

4.

- W drugi dzień świąt przypada święto św. Szczepana - pierwszego męczennika.

- Natomiast w następną niedzielę przypada święto Świętej Rodziny.

- Dzisiaj rozprowadzane są świece na stół wigilijny przez Panie z Caritas.

5.

Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, publikujemy tekst modlitwy Błogosławieństwa kolędowego, które ks. Proboszcz prosi, aby Parafianie wykonali w swoich domach, bo w tym roku tradycyjnej kolędy nie będzie.

- Modlitwę powinien poprowadzić Ojciec, Matka albo ktoś najstarszy w domu.

- Modlimy się tą modlitwą po świętach, w styczniu.

OP - osoba prowadząca

R - rodzina

* * *

OP. Modlimy się wspólnie o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (wszystkich tu mieszkających) słowami Modlitwy Pańskiej:

Ojcze nasz...

OP. Ojcze niebieski, wysłuchaj nasze prośby:

- Pozostań w tej rodzinie i mieszkaj z nią przez wszystkie dni nowego roku. Ciebie prosimy

R. Wysłuchaj nas Panie.

- Niech wszyscy domownicy codziennie doświadczają Twojej obecności i pomocy. Ciebie prosimy

R. Wysłuchaj nas Panie.

- Pomóż nam wszystkim zwyciężać zło dobrem. Ciebie prosimy

- Pomóż nam być otwartymi na potrzeby bliskich. Ciebie prosimy

R. Wysłuchaj nas Panie

- Chorym członkom naszych rodzin przywróć zdrowie, a zmarłych naszych przyjm do chwały nieba. Ciebie prosimy

R. Wysłuchaj nas Panie

OP. Modlimy się, Boże wszechmogący, pobłogosław ten dom ( / to mieszkanie) i spraw w swojej ojcowskiej dobroci, aby jego mieszkańcy cieszyli się zawsze zdrowiem duszy i ciała; napełnij nasze serca pokojem, łagodnością i życzliwą miłością, aby panowała wśród nas jedność i wzajemne wspomaganie; ześlij nam Ducha Prawdy, pocieszenia i świętości, abyśmy w Nim wielbili Ciebie, Ojca przedwiecznego i Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

OP. (c. d.) A to błogosławieństwo [ † ] niech pozostanie na tym domu ( / mieszkaniu) i nad jego mieszkańcami teraz i na zawsze.

R. Amen