Ogłoszenia parafialne 200 (28.03.2021)

28.03.2021, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.

Błogosławieństwo gałązek, palm, dokonujemy w ramach symbolicznej procesji tylko o g.11 na początku Mszy świętej. Na początku święcimy palmy na zewnątrz i 1 raz symbolicznie przechodzimy wokół kościoła z procesją z palmami.

Zachęcam, aby ludzie bardziej stali obok zachowując dystans, maseczki, a Ci którzy idą - w odstępię 3 m.

Na innych Mszach nie ma święcenia palemek.

2.

We Wielki Wtorek możliwość spowiedzi przeświątecznej, z zachowaniem odległości. Od g.17 - 4 kapłanów będzie spowiadało do ostatniego penitenta.

Zaś o g.19 a nie 18, Msza święta z nauką rekolekcyjną. Też zachęcam do stania bardziej na zewnątrz, w kościele - do 20 osób maksymalnie.

3.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę - nabożeństwa tylko wieczorne.

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek - o g.18, w Wielką Sobotę - o g. 19.

Symboliczna znowu procesja rezurekcyjna, bez baldachimu, chorągiew,  bez Panów przy niesieniu przeze mnie Najświętszego Sakramentu w Monstrancji - 1 raz przejdziemy wokół kościoła.

I też zachęcam do stania na zewnątrz, z odległościami, maseczkami. Są głośniki, a wewnątrz do 20 osób.

5.

W pierwszy dzień świąt - o g.6 procesja, zaraz po niej Msza. Potem o g. 8:30, 11, 12:30, 18.

W drugi dzień świąt - Msze święte jak w każdą niedzielę, a więc: 7, 8:30, 11, 12:30, 18. Czytamy List rektora KUL. Taca przeznaczona będzie też na KUL.

6.

W Wielki Piątek g. 18 adoracja Krzyża, ale nie przez ucałowanie, tylko przez uklęknięcie i pokłon. Pocałować może tylko celebrans (ten, który prowadzi Mszę). Ofiary przy adoracji Krzyża, jak co roku, przeznaczone będą na Grób w Jerozolimie.

Przypominamy iż właśnie w Wielki Piątek przypada 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

W Wielką Sobotę g.19 liturgia Wigilii Paschalnej. Poświęcenie pokarmów rano - tylko 3 godziny, od g. 9 do g. 12, z zachowaniem dystansu społecznego, na zewnątrz lub jeśli ktoś chce, to może w domu poświęcić - pobłogosławić przez modlitwę, która w ubiegłym roku była podana na stronie archidiecezji.

W Niedzielę Wielkanocną procesja o g.6, Msza i potem następne Msze od g. 8:30.

7.

Dla wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Triduum Paschalnym transmisja w programie TVP3 Warszawa. W Wielki Czwartek 1 IV o g. 18, w Wielki Piątek 2 IV o g. 17, a Wielką Sobotę 3 IV o g. 20.

8.

Życzenia złożę w trakcie Wielkiego Tygodnia.