Adres :

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Grzegorza Wielkiego w Warszawie
02-384 Warszawa, ul. Włodarzewska 54

(Nasza parafia znajduje się przy Parku Szczęśliwickim, na Ochocie.)

Kontakt:

• Adres internetowy : www.parafiaswgrzegorza.waw.pl .
  • Poprzedni adres strony internetowej: www.swgrzegorz.warszawa.pl .
  • Tel. do kancelarii:  22 824 12 52 (poniedziałek-piątek, g. 16:30 do 17:30).
  • Wizyta osobista w kancelarii bądź zatelefonowanie w godz. jej otwarcia - to jest preferowany przez nas rodzaj kontaktu.
  • e-mail: adres kancelarii
  • UWAGA AD. TEGO E-MAILA: Ksiądz Proboszcz nie dysponuje komputerem i nie ma bezpośredniego dostępu do tego e-maila. Za e-mail odpowiada wyłącznie Pan kościelny, Piotr Karolak. Prosimy nie pytać przez pocztę elektroniczną o sprawy, które należy załatwić w kancelarii - np. ustalenie daty ślubu. A do kancelarii można przyjść albo można do niej zadzwonić, w podanych godzinach otwarcia.
  • Można przez specjalny formularz, bezpośrednio za pomocą tej strony, wysłać wiad. do Pana kościelnego, Piotra Karolaka (- na jego prywatny e-mail).
  • Można też pozostawić wpis na: Nowe Forum Parafian lub: Księga Gości.

Zanim przyjdzie Pan(i) do kancelarii

- prosimy zapoznać się z wykazem niezbędnych dokumentów (PODSTAWOWE INFORMACJE / Dokumenty).

Prowadzący naszą parafię:

Proboszcz: ks. Grzegorz Cwajda.

Wikariusz: ks. Włodzimierz Kwieciński.

Dojazd :

Od ulicy Grójeckiej autobusem 208.

Z A P R A S Z A M Y

Porządek Nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta

12:30 (chrzty)

Msze św. w dni powszednie

Msze św. w Środę Popielcową

W CZASIE WAKACJI LIPIEC, SIERPIEŃ

Msze św. w Niedziele i święta

11:00 ( chrzty)

Nabożeństwa stałe

W każdą środę o godzinie 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W każdy piątek o godzinie 17:00 Nabożeństwo Adoracyjne z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego

Nabożeństwa comiesięczne

• I Niedziela miesiąca o godzinie 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne
  • I Piątek miesiąca , o godzinie 17:00 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego,  Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Sercu Jezusowemu.
  • I Sobota miesiąca po Mszy św. wieczornej (18:00)  wystawienie Najświętszego Sakramentu. Litania do Serca Maryi i Akt Oddania.

NABOŻEŃSTWA W ROKU LITURGICZNYM

Adwent

Roraty odbywają się od poniedziałku do soboty, rozpoczęcie o godzinie 7:00. Kiedy jest Msza św. roratnia nie ma już  Mszy św. o godzinie 8:00.

Wielki Post

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o  godz. 17:15

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:30

Nabożeństwa majowe, czerwcowe i różańcowe w październiku