Ogłoszenia parafialne 150 (29.03.2020)

V Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020

1.

W środę, 1.04, będzie rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej ks. kardynała Kazimierza Nycza w Archidiecezji Warszawskiej.

2.

W czwartek, 2.04, przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II (2005 r.).

3.

W związku z pandemią i zaostrzeniami odwołujemy:
- Rekolekcje wielkopostne dla: dzieci, młodzieży, dorosłych.
- Podobnie spowiedzi przedświątecznej we Wielki Wtorek - nie będzie.
- I nie będzie poświęcenia palm i procesji w Niedzielę Palmową (chociaż msze będą się odbywały w trybie niedzielnym - ale z małą ilością osób).

NATOMIAST zalecenia Episkopatu są takie, żeby korzystać z mszy świętych telewizyjnych / radiowych / czy internetowych. Poza tym trzeba wzbudzać w sobie żal doskonały za swoje grzechy i w ten sposób być w stanie Łaski Uświęcającej. Zaś kiedy minie okres zagrożenia wirusowego i ludzie będą mogli przychodzić do kościołów, wtedy trzeba będzie przystąpić do spowiedzi sakramentalnej i przyjąć Komunię Świętą.

Ksiądz Proboszcz przypomina także, że w obecnym czasie, gdy nie można się gromadzić w naszym kościele, wierni mogą przyjmować Komunię Świętą duchowo - z pragnienia, kiedy wzbudzą żal doskonały.

Jak wzbudzić ten Żal Doskonały? Być samemu w swojej izdebce, zrobić sobie rachunek sumienia ze swoich grzechów i tyle ile mam sił - przepraszam Pana Boga za nie.

4.

Jeżeli do 31.05 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego (urodziny Kościoła) - skończą się ograniczenia związane z wirusem, wówczas:
- ksiądz rekolekcjonista Paweł z diecezji Świdnickiej, który miał teraz wygłosić nauki, wygłosi te nauki właśnie w tym dniu (czyli w Pięćdziesiątnicę, ostatni dzień Komunii Wielkanocnej).
- a księży spowiedników zaproszę na przeprowadzenie spowiedzi.

5.

Odnośnie Wielkiego Tygodnia, podam informację za tydzień - w kościele i na str. internetowej - gdyż czekam na dyrektywy ze strony ks. Kardynała K. Nycza (kurii).

6.

Pomimo odwołania spowiedzi w Wielki Wtorek i innych obostrzeń, codziennie - rano i wieczorem - prowadzimy spowiedź. Czyli o g.8 i o g.18. A w niedzielę również na pozostałych mszach,

= = =

KSIĄDZ PROBOSZCZ GRZEGORZ