Ogłoszenia parafialne 159 (7.06.2020)

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Bractwo Różańcowe zbierze się na modlitwę różańcową na g. 17. A o g.17:30 nabożeństwo czerwcowe.

2.

Jutro w poniedziałek, 8.06,  wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

3.

We wtorek, 9.06, święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. W Bazylice Archikatedralnej - uroczystość (na każdej mszy). W pozostałych kościołach (np. u nas) święto.

4.

W czwartek, 11.06, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.

Pomimo ograniczeń, procesja się odbędzie, ale w tym roku skromniejsza (pamiętajmy o 2 metrowych odległościach). Będzie ona miała miejsce po Mszy Świętej o g. 11. Nie ma Mszy o g. 12:30 w tym dniu, a pozostałe Msze - jak w niedzielę.

Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało - tak jak w niedzielę, czyli o g. 17:30.

5.

W sobotę 13.06.2020 wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

6.

W tym roku pierwsze komunie święte będą najpierw w czerwcu.

27.06 w sobotę przystąpią 2 grupy pierwszokomunijne: jedna o 9:30, druga o 12:00.

Dwie kolejne grupy zostaną przeniesione na wrzesień (ale nie wiadomo jeszcze którego dnia).

7.

28.06 w niedzielę o g. 11 odbędzie się u nas Msza Prymicyjna ks. Łukasza Gałązki. Został on już wyświęcony, i to będzie jego kolejna prymicja. Będzie m. in. błogosławieństwo prymicjanta! Do tej pory były u nas 2 prymicje, ale księży pochodzących z naszej parafii.