Ogłoszenia parafialne 173 (13.09.2020)

13.09.2020, 24. niedziela zwykła

1.

Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na Seminarium Duchowne.

2.

Dziś rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw za: dzieci, młodzież oraz wychowawców( - rodziców i nauczycieli).

3.

- Jutro w poniedziałek, 14.09.2020, w liturgii przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
- We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej.
- W środę wspomnienie świętych Męczenników: Korneliusza - papieża i Cypriana - biskupa.
- W czwartek wspomnienie świętego Zygmunta Szczęsnego - Felińskiego - biskupa.
- W piątek święto świętego Stanisława Kostki. Zakonnika, Patrona Polski i archidiecezji, Patrona młodzieży i dzieci.

4.

Młodzież 8-ych klas i młodzież ze średnich szkół, która jeszcze nie przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania zgłasza się do końca IX do księdza Wikariusza Włodzimierza, aby się zapisać na przygotowania, które trwają min. półtora roku (do 2 lat). Najlepiej w niedzielę po Mszach świętych, ale ksiądz Włodzimierz urzęduje również w każdy piątek w naszej kancelarii.

Natomiast młodzież, która w ubiegłym roku rozpoczęła już przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, ma swoje spotkanie w 4. niedzielę września, czyli 27.09.2020, po Mszy o g. 8:30.

5.

W najbliższą sobotę, 19 IX, odbędą się 2 tury Pierwszych Komunii Świętych - na Mszach Świętych o g. 9:30 i o g.12.

Jutro, w poniedziałek, pierwsza grupa z g.9:30, ma spotkanie po Mszy Św. o g. 18. Czyli ok. g. 18:30.

A we wtorek - druga grupa, ta z g.12. Też po Mszy Świętej wieczornej, a więc ok. g. 18:30.

6.

Odczytuję list prezesa Centrum Życia i Rodziny na temat marszu dla życia i rodziny, który odbędzie się 20.09.2020, od g.12, na Placu Zamkowym. Marsz przejdzie Traktem Królewskim do Bazyliki Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Chętnych zapraszamy do współudziału.

7.

Spotkanie Rodziców (wystarczy 1 Rodzic) dzieci z 3-cich klas, które rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia Jezusa Eucharystycznego w maju przyszłego roku - odbędzie się u nas 21 IX w poniedziałek, o g.18:30. Jest wiele rzeczy do omówienia.