Ogłoszenia parafialne 180 (1.11.2020)

1.11.2020, 31. niedziela zwykła, Uroczystość Wszystkich Świętych

1.

Dzisiaj 1-sza niedziela miesiąca. Tak, jak zapowiedziałem tydzień temu - od dziś do 8.11 - można uzyskać Odpust Zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

Papież Franciszek rozciągnął ten odpust na cały miesiąc listopad - ale tylko 8 dni w miesiącu (maksymalnie). Można te 8 dni z początku miesiąca rozłożyć na cały miesiąc.

2.

Modlitwy z tzw. wypominek od dzisiaj, czyli od 1.11 do 7.11 (sobota) włącznie - o g.17:40 - i roczne, i jednorazowe. Natomiast wyjątkiem jest ta niedziela: 1.11, gdzie nie ma - tak jak przez cały rok - o g.8 wypominek, tylko o g.17:30 połączone z Nabożeństwem Adoracyjnym.

3.

Jutro, 2.11, wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych - czyli Dzień Zaduszny. Msze święte jak w dzień powszedni: o g.8 i g.18.

4.

Zarówno dziś, czyli 1.11, jak i jutro, czyli 2.11, w intencji zmarłych, których Parafianie polecali w wypominkach - zarówno jednorazowych jak i rocznych - będą odprawione Msze święte: o g.18.

5.

W najbliższą środę, 4.11, wspomnienie św. Karola Boromeusza - biskupa.