Ogłoszenia parafialne 183 (22.11.2020)

22.11.2020, 34. niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Kończy się stary rok liturgiczny.

1.

Dzisiaj po Mszy św. o g.11 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny.

2.

We wtorek w liturgii wspomnienie męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Laca - kapłana i jego 116 towarzyszy.

3.

Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.

Adwent to czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą to uroczystość wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a równocześnie jest okresem, który nas kieruje ku oczekiwania na Jego powtórne przyjście na końcu czasów, czyli Paruzję.

W czasie Adwentu nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o g.8, a będzie tzw. Msza święta roratnia - o g.7.

Zapraszam - Ks. Proboszcz.