Ogłoszenia parafialne 151 (5.04.2020)

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

1.

Tydzień temu pisaliśmy, że w Niedzielę Palmową:
nie będzie poświęcenia palm i procesji (chociaż msze będą się odbywały w trybie niedzielnym - ale z małą ilością osób).

2.

Rozpoczyna się Wielki Tydzień.

Centralną częścią Wielkiego Tygodnia będzie Triduum Paschalne. We Wlk. Czwartek, Wlk. Piątek, Wlk. Sobotę - Liturgia będzie się rozpoczynać u nas o g. 18.

Z tym że w Wielki Piątek nie ma adoracji Krzyża poprzez ucałowanie. Jest tylko przez uklęknięcie przed Krzyżem (ale to dotyczy bardziej kapłanów, którzy będą sprawować liturgię).

A w Wlk. Sobotę - nie ma święcenia pokarmów, ani ceremonii święcenia ognia. Zaleca się, aby ojciec lub mama (albo ktoś starszy) pobłogosławili uroczyście pokarm. Treść odpowiedniej modlitwy na stronie Archidiecezji. (Podamy u nas wkrótce.)

3.

Na stronach Archidiecezji będą transmisje z Triduum Paschalnego z Archikatedry Warszawskiej.

W jakich godzinach i na jakiej konkretnie stronie - podamy wkrótce na stronie powitalnej,  w dziale: "CO NOWEGO?".

4.

Odnośnie samych Świąt Wielkanocnych, to w naszej parafii Msze święte - jak w każdą niedzielę. Jednak nie będzie procesji rezurekcyjnej o g.6. Zatem w I dzień świąt pierwsza msza NIE o g.6, tylko o g.7. Tak samo w II dzień świąt (Lany Poniedziałek).

5.

Życzenia Wielkanocne przekażę w następną niedzielę, za pośrednictwem naszej Strony internetowej.

= = =
KSIĄDZ PROBOSZCZ GRZEGORZ