Kolęda

29.11 wtorek Korotyńskiego 19

30.11 środa Korotyńskiego 19a kl. I, II, III, IV

2.12 piątek Korotyńskiego 19a kl. V, VI, VII, VIII

3.12 sobota Korotyńskiego 21 kl. III.

Spowiedź dzieci rocznicowych

Uwaga! Spowiedź dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek 27.05. w godzinach 16:00 - 17:30.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

UWAGA! W Najbliższą niedzielę, tj. 29.05.2022 o godzinie 11:00 zapraszamy na Mszę świętą wszystkie dzieci, które przyjęły rok temu Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci zapraszamy, aby przybyły (o ile to możliwe) w strojach komunijnych.

Roraty

Informujemy, że w okresie Adwentu nie ma Mszy Świętej o godzinie 8:00. Zamiast niej odprawiana jest Msza Święta - Roraty o g. 7:00. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcie naszej parafii wraz z parkingiem na początku wiosny 2017 roku.

Życzymy udanego dnia i owocnego korzystania ze strony!

Z Panem Bogiem.

DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO PATRONA OBCHODZIMY W NASZEJ PARAFII: 3 IX .

NATOMIAST ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI I POWSTANIA PARAFII WYPADA W DNIU: 24 IV.

CO NOWEGO:

• V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 IV 2024

• J 15, 1-8

Ja jestem krzewem winnym, a wy latoroślami

[Jezus powiedział do swoich uczniów:] (1) „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. (2) Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. (3) Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. (4) Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - o ile nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. (5) Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (6) Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. (7) Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. (8) Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.”
  • W MAJU

• Od 1 V, czyli od środy, tradycyjnie w naszej parafii, rozpoczynają się nabożeństwa majowe.
    • Będą się odbywały o g.17:30 - w dzień powszedni, święta, uroczystości i w niedziele.
    • Zapraszam do uczestniczenia w tych pięknych maryjnych nabożeństwach.
  • W PIĄTEK, 3 V

• Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i głównej Patronki Polski.
    • To także rocznica Konstytucji 3 Maja (1791 r.) - czyli święto narodowe.
    • Msze święte w tym dniu w naszej parafii jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o g.12:30, której nie będzie. Pod koniec Mszy świętej o g.11, zaś, odnowienie oddania się Najświętszej Marii Pannie. (Nabożeństwo majowe o g.17:30.)
    • 3 maja to też Dzień Emigranta.
  • W NAJBLIŻSZYCH DNIACH

• W poniedziałek, 29 IV, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej - dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
    • W poniedziałek, 29 IV, również, obchodzony jest Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
    • W czwartek, 2 V, wspomnienie św. Atanazego - biskupa i Doktora Kościoła.
    • W sobotę, 4 V, wspomnienie św. Floriana - męczennika.
  • W NOWYM TYGODNIU

• pierwsze: czwartek, piątek, sobota miesiąca. Modlitwy z tej okazji będą włączone do nabożeństw majowych: w czwartek - za kapłanów, piątek - Akt Oddania Sercu Jezusowemu, w sobotę - Akt Oddania Matce Najświętszej.
    • (W piątek, z racji uroczystości, nie będzie Mszy świętej wotywnej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ale będzie tradycyjnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt Oddania Sercu Jezusowemu - od g.17.)
  • KOMUNIKAT KS. KARDYNAŁA KAZIMIERZA NYCZA

odnośnie peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów:
    • W sobotę, 4 V, przybędą one do archidiecezji i zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać do 11 V w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji. Np. 5 maja, w niedzielę, w Opatrzności Bożej w Wilanowie.
    • Ksiądz kardynał serdecznie błogosławi wszystkich nawiedzających relikwie bł. Rodziny Ulmów.
  • PAPIEŻ FRANCISZEK POWIEDZIAŁ

• „Jezus myśli o każdym z nas jako o miłości swojego życia” – podkreślił Papież Franciszek podczas modlitwy „Królowo Nieba” w Niedzielę Dobrego Pasterza. „Właśnie to chce powiedzieć nam Pan poprzez obraz Dobrego Pasterza” – zaznaczył.
    • „Pomyślmy o tym, że ja dla Chrystusa jestem ważny, niezastąpiony, jestem wart nieskończonej ceny Jego życia. Nie jest to pusta fraza: On naprawdę oddał za mnie życie, dla mnie umarł i zmartwychwstał, ponieważ mnie miłuje i znajduje we mnie piękno, którego często nie dostrzegam” – powiedział Ojciec Święty.

* * *

Y

M A J - 2 0 2 4

(Na podstawie: wszystkich Ogłoszeń Parafialnych.)

29 IV (PONIEDZIAŁEK)

• Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej - dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
  • Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

1 V (ŚRODA)

• Rozpoczynają się nabożeństwa majowe (codziennie o g.17:30).

2 V (CZWARTEK)

• Wspomnienie św. Atanazego - biskupa i Doktora Kościoła.
  • Pierwszy czwartek miesiąca.

3 V (PIĄTEK)

(Msze święte jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o g.12:30.)
  • Rocznica Konstytucji 3 Maja (1791 r.).
  • Dzień Emigranta.
  • Pierwszy piątek miesiąca.

4 V (SOBOTA)

• Wspomnienie św. Floriana - męczennika.
  • Przybędą do naszej archidiecezji relikwie bł. Rodziny Ulmów.
  • Pierwsza sobota miesiąca.

5 V (NIEDZIELA)

* * *