ks. Wikariusz Andrzej Kunicki

ks. Andrzej Kunicki
wikariusz u nas od: 26 VIII 2023
(1979, 2019, 2023)

Nazywam się ks. Andrzej Kunicki, urodziłem się 23 marca 1979 roku w Warszawie na Ursynowie. Mam dwie starsze siostry, również zamieszkałe i pracujące w Warszawie oraz żyjących Rodziców, już na emeryturze. Mam wspaniałe siostrzenice i jednego siostrzeńca. Przygotowanie do kapłaństwa rozpocząłem po maturze, choć od razu księdzem nie zostałem. W między czasie skończyłem teologię na UKSW, broniąc pracę z teologii dogmatycznej, której promotorem był o. Jacek Salij, dominikanin. Następnie ukończyłem Akademię Pedagogiki Specjalnej u nas, na Szczęśliwicach pod kierunkiem prof. Stanisława Rainko, i z zawodu jestem również Pedagogiem Specjalnym. W między czasie pracowałem  6 lat w Komunikacji Miejskiej prowadząc autobusy. Ostatecznie 2015 roku powróciłem do Warszawskiego Seminarium Duchownego, aby przygotować się do kapłaństwa i przy zaufaniu mojego Biskupa Kazimierza Kardynała Nycza i władz seminaryjnych 25 maja 2019 rok zostałem katolickim księdzem. Pierwszą parafią, w której pracowałem była par. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce. Tam głównie zajmowałem się duszpasterstwem młodzieży, przygotowywałem młodzież do sakramentu bierzmowania, założyłem wspólnotę młodzieżową KSM https://www.facebook.com/KSMChomiczowka/ oraz prowadziłem parafialną scholkę „Kościelne Nutki” https://www.facebook.com/ScholaKoscielneNutki/. W naszej parafii zajmował się będę również przygotowaniem młodzieży do sakramentu bierzmowania, ufam również, że uda się powołać grupą młodzieżową;  pod opieką mam wspólnotę „Kościół Domowy” z ramienia Ruchu Światło-Życie, prowadzę służbę liturgiczną - ministrantów i lektorów. Lubię góry, zwłaszcza polskie Tatry, jazdę na rowerze, dobre kino. Imieniny obchodzę 16 maja, moim patronem jest św. Andrzej Bobola. Zapraszam do kontaktu - kliknij.

Ksiądz Wikariusz obchodzi urodziny w dniu: 23 III,
a imieniny w dniu: 16 V.