Zdjęcie naszej parafii wraz z parkingiem na początku wiosny 2017 roku.

Życzymy udanego dnia i owocnego korzystania ze strony!

Z Panem Bogiem.

DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO PATRONA OBCHODZIMY W NASZEJ PARAFII: 3 IX .

NATOMIAST ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI I POWSTANIA PARAFII WYPADA W DNIU: 24 IV.

CO NOWEGO:

• V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 IV 2024

• J 15, 1-8

Ja jestem krzewem winnym, a wy latoroślami

[Jezus powiedział do swoich uczniów:] (1) „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. (2) Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. (3) Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. (4) Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - o ile nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. (5) Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (6) Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. (7) Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. (8) Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.”
  • W MAJU

• Od 1 V, czyli od środy, tradycyjnie w naszej parafii, rozpoczynają się nabożeństwa majowe.
    • Będą się odbywały o g.17:30 - w dzień powszedni, święta, uroczystości i w niedziele.
    • Zapraszam do uczestniczenia w tych pięknych maryjnych nabożeństwach.
  • W PIĄTEK, 3 V

• Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i głównej Patronki Polski.
    • To także rocznica Konstytucji 3 Maja (1791 r.) - czyli święto narodowe.
    • Msze święte w tym dniu w naszej parafii jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o g.12:30, której nie będzie. Pod koniec Mszy świętej o g.11, zaś, odnowienie oddania się Najświętszej Marii Pannie. (Nabożeństwo majowe o g.17:30.)
    • 3 maja to też Dzień Emigranta.
  • W NAJBLIŻSZYCH DNIACH

• W poniedziałek, 29 IV, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej - dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
    • W poniedziałek, 29 IV, również, obchodzony jest Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
    • W czwartek, 2 V, wspomnienie św. Atanazego - biskupa i Doktora Kościoła.
    • W sobotę, 4 V, wspomnienie św. Floriana - męczennika.
  • W NOWYM TYGODNIU

• pierwsze: czwartek, piątek, sobota miesiąca. Modlitwy z tej okazji będą włączone do nabożeństw majowych: w czwartek - za kapłanów, piątek - Akt Oddania Sercu Jezusowemu, w sobotę - Akt Oddania Matce Najświętszej.
    • (W piątek, z racji uroczystości, nie będzie Mszy świętej wotywnej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ale będzie tradycyjnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt Oddania Sercu Jezusowemu - od g.17.)
  • KOMUNIKAT KS. KARDYNAŁA KAZIMIERZA NYCZA

odnośnie peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów:
    • W sobotę, 4 V, przybędą one do archidiecezji i zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać do 11 V w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji. Np. 5 maja, w niedzielę, w Opatrzności Bożej w Wilanowie.
    • Ksiądz kardynał serdecznie błogosławi wszystkich nawiedzających relikwie bł. Rodziny Ulmów.
  • PAPIEŻ FRANCISZEK POWIEDZIAŁ

• „Jezus myśli o każdym z nas jako o miłości swojego życia” – podkreślił Papież Franciszek podczas modlitwy „Królowo Nieba” w Niedzielę Dobrego Pasterza. „Właśnie to chce powiedzieć nam Pan poprzez obraz Dobrego Pasterza” – zaznaczył.
    • „Pomyślmy o tym, że ja dla Chrystusa jestem ważny, niezastąpiony, jestem wart nieskończonej ceny Jego życia. Nie jest to pusta fraza: On naprawdę oddał za mnie życie, dla mnie umarł i zmartwychwstał, ponieważ mnie miłuje i znajduje we mnie piękno, którego często nie dostrzegam” – powiedział Ojciec Święty.

* * *

Y

M A J - 2 0 2 4

(Na podstawie: wszystkich Ogłoszeń Parafialnych.)

29 IV (PONIEDZIAŁEK)

• Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej - dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
  • Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

1 V (ŚRODA)

• Rozpoczynają się nabożeństwa majowe (codziennie o g.17:30).

2 V (CZWARTEK)

• Wspomnienie św. Atanazego - biskupa i Doktora Kościoła.
  • Pierwszy czwartek miesiąca.

3 V (PIĄTEK)

(Msze święte jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy o g.12:30.)
  • Rocznica Konstytucji 3 Maja (1791 r.).
  • Dzień Emigranta.
  • Pierwszy piątek miesiąca.

4 V (SOBOTA)

• Wspomnienie św. Floriana - męczennika.
  • Przybędą do naszej archidiecezji relikwie bł. Rodziny Ulmów.
  • Pierwsza sobota miesiąca.

5 V (NIEDZIELA)

* * *