Zdjęcie naszej parafii wraz z parkingiem na początku wiosny 2017 r.

Życzymy udanego dnia i owocnego korzystania ze strony!

Z Panem Bogiem.

Dzień wspomnienia świętego Patrona obchodzimy w naszej parafii:
3 IX
. W tYM DNIU MOŻNA UZYSKAĆ ODPUST!

NATOMIAST ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI I POWSTANIA PARAFII WYPADA W DNIU 24 KWIETNIA.

E
G
O

• Niedziela, 20 05 2018 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki).

Zesłanie Ducha Świętego – według Dziejów Apostolskich wydarzenie, które miało miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach (ksenolalia) oraz otrzymali inne dary duchowe – charyzmaty (Dz. Ap. 2,1-11). Wydarzenie to zostało zapowiedziane przez Jezusa przed Jego Wniebowstąpieniem.
  • Zakończył się Okres Wielkanocny. Jego czas - to łącznie 50 dni - od I Niedzieli wielkanocnej (Niedziela Zmartwychwstania) - do VIII Niedzieli wielkanocnej, czyli do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W tym roku, uroczystość ta wypada w dniu: 20 maja 2018.

W 1215 r. Sobór Laterański IV wprowadził obowiązek przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Ten przepis prawa kanonicznego jest aktualny do dziś - w postaci 3. Przykazania Kościelnego.

* * *

KILKA CIEKAWOSTEK NA TEMAT TEJ STRONY INTERNETOWEJ:

* * *

• CZUJ SIĘ JEDNAK SWOBODNIE, OGLĄDAJ TO CO CHCESZ, GDYŻ STRONA JEST ŁATWA W OBSŁUDZE I PRZYJAZNA UŻYTKOWNIKOWI.

* * *

• STRONA znajduje się pod stałą opieką administratora i można oczekiwać, że będzie jeszcze ulepszana i będą dodawane kolejne ciekawe artykuły. O tych sprawach będą Państwo co jakiś czas informowani w sekcji: CO NOWEGO oraz w dziale: GÓRNE MENU TOP / AKTUALNOŚCI. (Tam też będą publikowane nadesłane prośby o modlitwę i inne najnowsze informacje.)

techniczne !

Od czasu do czasu warto ręcznie odświeżyć stronę, jeśli coś się źle lub brzydko wyświetla ("program do Internetu" nie zawsze pobiera najnowsze zmiany na stronie, gdyż ma je w cache).

Wszystkie uwagi techniczne - KLIKNIJ.