Skończyła się wizytacja Ks. Kardynała Kazimierza Nycza

W dniu 19 maja 2019, wieczorem, skończyła się wizytacja kanoniczna Księdza Kardynała Kazimierza Nycza w naszej parafii. Właściwie, jak zaznaczył Kardynał, był to cykl spotkań z różnymi grupami modlitewnymi, połączony z modlitwą.

Cytując przedstawicieli naszych parafian, którzy żegnali Księdza Kardynała, pod koniec mszy o g.18: "Jego Eminencjo, czcigodny Księże Kardynale, w imieniu parafian - pragniemy gorąco podziękować za Twoją obecność, za wspólną modlitwę, za wspólną Eucharystię, za słowo, które skierowałeś w dniu dzisiejszym do nas. Niech Bóg, który jest miłością, obdarza Cię potrzebnymi siłami do podejmowania nowych duszpasterskich wyzwań, a Święty Grzegorz, patron naszej parafii wspiera Twój trud i umacnia Twoją posługę w Kościele. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie, ale także prosimy o modlitwę za nas. Niech błogosławieństwo, którego nam udzielisz, zaowocuje wzrostem i pogłębieniem naszej wiary! Bóg zapłać!"

Ksiądz Proboszcz na koniec powiedział, w imieniu całej parafii, zwłaszcza księży, że doświadczyliśmy przez ten kontakt z naszym Metropolitą "takiej ojcowskiej obecności, gdzie różne tematy poruszaliśmy, też w cztery oczy. Czuliśmy spojrzenie Ojca. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Wizyta Biskupa zawsze budzi trochę stresu u proboszcza... Może to dobrze? Więc się trochę mobilizujemy. Więc to jest dobre i twórcze. Bóg zapłać i niech Bóg błogosławi, strzeże i zachowa Księdza Kardynała!"

Ksiądz Kardynał powiedział na koniec: "Jak to jest twórcze i długotrwałe to bardzo dobrze. Bardzo dziękuję za wszystko co zobaczyłem, widziałem, z kim się spotkałem. Za tę mszę święta, za was obecnych. Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo."

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok