Sakramenty w naszej parafii

Informacje dotyczące potrzebnych dokumentów znajdziecie państwo tutaj: Dokumenty .

Wszelkie sprawy załatwiamy w Kancelarii parafialnej czynnej w dni powszednie w godzinach : 16:30 - 17:30

CHRZEST

- Sakrament chrztu udzielany jest podczas niedzielnej Mszy św. o godzinie 12:30.

- W czasie wakacji (lipiec, sierpień) - chrzty odbywają się o godzinie 11:00.

BIERZMOWANIE

- Młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania spotyka się w kościele w trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 8:30. Po Mszy św. odbywają się spotkania w grupie.

- Przygotowanie rozpoczyna się we wrześniu.

- Przygotowanie trwa 1 rok. Opiekunem jest ks. wikariusz Andrzej Kunicki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 607 821 539).

EUCHARYSTIA

- Msze św. pierwszokomunijne odbywają się w maju, w sobotę o godz. 10:30.

- Rocznica I Komunii św. (wszystkie grupy razem) - w czerwcu, niedziela o godzinie 9:30. Przyjdź!

- Adoracja Najświętszego Sakramentu - w każdy piątek od g.17 do g.18.

POKUTA

- Do sakramentu pokuty można przystępować :

• w niedziele - przed (krótko) i w czasie każdej  Mszą św.
  • w dni powszednie wieczorem - na Mszy św.
  • w dni powszednie rano - trzeba przed lub po Mszy św. poprosić tego księdza, który odprawia (A często i w trakcie, jak ksiądz Wikariusz nie idzie do uczniów w szkole.)
  • w I Piątki Miesiąca - spowiedź jest od godziny 17 do ostatniego penitenta.
  • Każdy piątek - od 17:30 też do oporu.

(Wydaje się, że bardzo pomocnym materiałem, podczas przygotowywania się do spowiedzi może być artykuł: SAKRAMENTY / Spowiedź i rachunek sumienia.)

NAMASZCZENIE CHORYCH

- Sakrament namaszczenia chorych udzielany jest :

• W domu chorego , w każdą pierwszą sobotę miesiąca, lub na wezwanie
  • W kościele, podczas Mszy św na godzinę 18:00 , dnia 11 lutego wspomnienie MB z Lourdes. Światowy Dzień Chorego.

MAŁŻEŃSTWO

- Przygotowanie do sakramentu Małżeństwa:

• Kurs przedmałżeński rozpoczyna się we wrześniu.
  • Nie ma natomiast kursu po Wielkanocy.

- (Na początku Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. nauka.)

- Opiekunem jest proboszcz ks. Grzegorz Cwajda.

- Śluby odbywają się w soboty.

POGRZEB KATOLICKI

W każdy dzień z wyjątkiem niedziel.