V Dzień Ubogich

 

 Szanowni Państwo, Drodzy Parafianie, 

 

Z okazji Światowego Dnia Ubogich, obchodzonego w XXXIII Niedzielę Zwykłą,  jako parafialny Caritas organizujemy charytatywną zbiórkę darów rzeczowych  na rzecz osób potrzebujących, biednych oraz osób bezdomnych.  

Głęboko wierzymy, że w tym szczególnym pandemicznym czasie słowa Ojca Świętego 

„Ubogich zawsze macie u siebie” oraz „Nie miłujmy słowem, ale czynem” 

zainspirują nas do wspólnej pomocy potrzebującym, żyjącym obok nas, w dzielnicy Ochota. 

W sobotę 20 listopada w godzinach od 14:00 do 17:00 na terenie parafialnego parkingu zostanie udostępniony transport, aby umożliwić przekazanie darów, przedmiotów  w dobrym stanie lub nowych, które nie są potrzebne w naszym otoczeniu lub mieszkaniu. 

 Zebrane dary zostaną przewiezione do Caritas Dzielnicy Ochota, z którego korzystają potrzebujący. 

Wiele osób z naszego otoczenia potrzebuje wsparcia, a lokalne potrzeby są duże: samotne matki: buty i ubrania dla dzieci niezniszczone, w każdym rozmiarze, wózki dziecięce, nosidełka, artykuły dla niemowlaków, pieluchy, zabawki, … osoby samotne oraz starsze: małe agd (żelazko, czajnik, odkurzacz), książki, ubrania, … osoby biedne: chemiczne środki piorące oraz środki czystości, ubrania, naczynia, … osoby bezdomne: obuwie, ciepłe ubrania, kurtki, czapki, rękawiczki, środki czystości, … lekarze wolontariusze z „Ambulansu z Serca”, niosący interwencyjną pomoc na ulicach Warszawy osobom okaleczonym, zmarzniętym, potrzebującym wsparcia medycznego: środki opatrunkowe, odkażające, ochronne, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, koce 

Każdy dar serca jest ważny, ma znaczenie i może uczynić życie innych łatwiejszym  lub je przedłużyć. 

„Nie zmarnujmy okazji do uczynienia dobra” oraz pomocy bliźnim we wspólnej drodze  do Zbawienia. 

Jeśli mieliby Państwo jakieś pytania lub przemyślenia związane ze zbiórką zapraszamy  do kontaktu za pośrednictwem Księdza Proboszcza. 

Szczęść Boże i do zobaczenia 20 listopada, Ks. Proboszcz Grzegorz Cwajda oraz lokalny Caritas Parafii Św. Grzegorza Wielkiego 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok