Ogłoszenia Parafialne 285 (18.12.2022)

IV Niedziela Adwentu

1. W najbliższą środę, 21 XII, adwentowy Dzień Skupienia ze spowiedzią przedświąteczną i nauką rekolekcyjną. Spowiedź w ten dzień od g.16, a nauka rekolekcyjna podczas mszy świętej o g.18.

2. Przypominam o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w wigilię Bożego narodzenia.

Ostatnia msza święta roratnia w sobotę (we wigilię) o g.7. Wieczornej mszy świętej nie będzie z racji mszy zwanej pasterką, która odbędzie się o g.24, tradycyjnie w naszej parafii. Taca z pasterki, tradycyjnie, będzie przeznaczona na Dom Samotnej Matki.

3. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma mszy świętej o g.7 (z racji pasterki) ale od g.8:30 wszystkie msze jak w niedzielę.

W drugi dzień Świąt, 26 XII w poniedziałek, msze święte jak w niedzielę, (łącznie z g.7 rano). W tym dniu, tradycyjnie, odczytujemy list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. Dziękuję moim Parafianom za udział w mszy świętej roratniej.

Dziś jeszcze, po mszach świętych, rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny, a w zakrystii można jeszcze nabywać opłatki.

5. Kolęda:
- 19 XII poniedziałek - Zadumana 3/5 kl. I, II, III, IV
- 20 XII wtorek - Zadumana 3/5 kl. V, VI, VII, VIII, IX oraz Maszynowa (bez bloków), Włodarzewska 78a, 80, Zadumana 11

6. Życzenia złożę w najbliższym czasie.