Ogłoszenia Parafialne 293 (19.02.2023)

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższą środę, 22 II, środa popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu msze święte w naszej parafii o g. 8, 16:30, 18. W środę popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo popiołu i posypanie głów podczas każdej mszy świętej.

Rozpoczynają się też od środy popielcowej i trwają do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o Ducha Pokuty.

W Wielkim Poście odprawiane są nabożeństwa: droga krzyżowa oraz gorzkie żale. Pomagają one wiernym zbliżyć się do zbawczej śmierci Chrystusa. Droga krzyżowa dla dzieci, już tradycyjnie, w każdy piątek Wielkiego Postu o g.16:30, a o g.17 Koronka do Miłosierdzia Bożego, z kolei o g.17:30 droga krzyżowa dla dorosłych. Natomiast gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g.17:15. Za udział i w drodze krzyżowej, i w gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: dar łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego, i wyznanie wiary.

2. Dzisiaj, po każdej mszy świętej, przed kościołem zbiórka ofiar dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii. Bóg zapłać za wsparcie, za ofiary.

3. Za tydzień taca przeznaczona będzie na seminarium duchowne.

4. 1 III w środę po Mszy świętej wieczornej zapraszam rodziców (wystarczy 1 rodzic) młodzieży przygotowującej się już ponad rok do sakramentu bieżmowania na pierwsze organizacyjne spotkanie.

5. Czwarta i piąta część serialu o Panu Jezusie pt. "Wybrany" będzie wyświetlona 28 lutego o g.19:30 w kinie Blue City. Pan Michał Kostro, ze sąsiedniej parafii, który się tym zajmuje prosi o wysłanie o SMSa - kto się wybiera na film, żeby się nie okazało, że wszystkie miejsca są już zajęte. Numer do Pana Michała 502 545 556.

"Wybrany" - odcinki:
I, II, III - 8 lutego
IV i V - 28 lutego, g.19:30, Blu City, 16 zł, wtorek
VI, VII, i VIII - 14 marca
FILM Z LEKTOREM

6. Rocznica I komunii świętej - jeszcze do ustalenia z rodzicami, ale prawdopodobnie w czerwcu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok