Ogłoszenia Parafialne 298 (2.04.2023)

NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej mszy świętej. O g. 11 poświęcenie palm na zewnątrz kościoła i procesja z palmami wokół kościoła.

2. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Dzisiaj nauki podczas każdej mszy świętej, a także na gorzkich żalach. Jutro, w poniedziałek, nauka rekolekcyjna podczas mszy świętej o g.18 - dla wszystkich Parafian. Natomiast o g.9 i g.11 w poniedziałek - dla szkół: o g.9 - dla prywatnej szkoły podstawowej, a o g.11 - dla Zespołu Szkół nr 26. Podobnie we wtorek. We wtorek zakończenie rekolekcji dla Parafian o g.18.

We wtorek również spowiedź przedświąteczna: od g.16 do ostatniego penitenta (5-u kapłanów będzie spowiadało). Zachęcam i zapraszam i proszę tak ustawiać czas, jeśli to możliwe, żeby skorzystać z tego czasu Łaski.

3. Msza święta w Wielki Czwartek o g.18. W Wielki Piątek adoracja Krzyża też o g.18. W Wielką Sobotę wigilia paschalna o g.19.  W Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę - nie ma mszy rannych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek - cały dzień w tzw. ciemnicy - od g.8 rano do g.18. W Wielką Sobotę - przy Grobie Pańskim - od g.8 do g.19.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godzinach 8:30 - 15.

4. Procesja rezurekcyjna tradycyjnie o g.6 rano. Po niej msze święte jak w niedzielę, z tym że nie będzie mszy o g.7.

W drugi dzień świąt, w poniedziałek wielkanocny, msze święte jak w niedzielę - od g.7 rano. W drugi dzień świąt czytamy list rektora KULu.

5. Ofiary z Wielkiego Piątku tradycyjnie przeznaczone będą na grób w Jerozolimie.

W II dzień świąt na KUL.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok