Ogłoszenia Parafialne 301 (23.04.2023)

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do otworzenia Biblii w domu i odczytania fragmentu.

2. Jutro w liturgii Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

We wtorek, 25 IV, Święto Św. Marka, ewangelisty.

3.
W poniedziałek, 24 IV, rocznica powstania naszej Parafii. 23 lata temu, o g.12, kardynał Józef Glemp - prymas Polski - otwierał nową parafię na Szczęśliwicach. Na tej uroczystości został odczytany dekret powstania nowej parafii i dekret nominacyjny na proboszcza. Dekret odczytywał, w obecności Kardynała Prymasa Polski, ks. Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego - prof. dr hab. śp. Ryszard Rumianek (zginął w Tragedii Smoleńskiej).

4.
W sobotę, 29 IV, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
To także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

5.
W przyszłym tygodniu taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

6. Dzieci pierwszokomunijne:
poniedziałek 24 IV - z 6 V,