Ogłoszenia Parafialne 305 (21.05.2023)

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Trwają nabożeństwa majowe, podczas których od piątku odmawiana jest Nowenna Do Ducha Świętego. Zachęcam i zapraszam do uczestniczenia.

2. Wczoraj III grupa dzieci przyjęła Jezusa Eucharystycznego po raz pierwszy. Za tydzień - ostatnia IV grupa przystąpi do Stołu Pańskiego.

3. 24 V, w środę, w liturgii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. To dzień modlitw za Kościół w Chinach.

4. 26 V, w piątek, wspomnienie św. Filipa Neri - kapłana. To także Dzień Matki. Msza święta w intencji wszystkich naszych mam (żyjących i zmarłych) o g.18. Zapraszam.

5. Za tydzień, akurat w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, przypada rocznica śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. W tym roku liturgiczne wspomnienie ustępuje Uroczystości Pięćdziesiątnicy (urodziny Kościoła). Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy święty okres 50-u dni (okres wielkanocny), natomiast okres wielkanocnej Komunii Świętej zakończy się w przyszłą niedzielę - Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

6. Rocznica I Komunii Świętej planowana jest na 17 VI w sobotę (godzina do ustalenia). Pierwsze spotkanie (wystarczy 1 rodzic, z dzieckiem) 5 VI, w poniedziałek, po mszy świętej wieczornej (o g.18).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok