Ogłoszenia Parafialne 306 (28.05.2023)

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (URODZINY KOŚCIOŁA)

1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy święty okres 50-u dni. Natomiast zakończenie okresu Komunii Wielkanocnej będzie w przyszłą niedzielę - Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu Duchu Przyjdź".

2. Dziś przypada również rocznica śmierci błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego (zmarł w 1981 r.).

3. Za tydzień w niedzielę 4 VI Święto Dziękczynienia, a więc zbiórka do puszek przed kościołami na budowę Świątyni Opatrzności. Proszę przedstawicieli ruchów religijnych czy grup modlitewnych o zgłaszanie się i pomoc w tej kweście przed naszym kościołem.

4. Za tydzień w niedzielę 4 VI przypadać będzie również 35. rocznica konsekracji biskupiej księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Obejmujmy modlitwą księdza Kardynała.

5. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły, choć jutro w poniedziałek jest święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. (Kiedyś nazywało się to: II dzień Zielonych Świątek.)

6. W czwartek 1 VI:
- Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
- W tym dniu rozpoczynamy również nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej parafii będą odprawiane w tym samym porządku, co nabożeństwa majowe - przez cały miesiąc o g.17:30.
- Międzynarodowy Dzień Dziecka. Obejmujmy modlitwą dzieci w naszej parafii.

7. Rocznica I Komunii Świętej planowana jest 17 VI w sobotę (godzina do ustalenia). Pierwsze spotkanie (wystarczy 1 rodzic, z dzieckiem) 5 VI, w poniedziałek, po mszy świętej wieczornej, (która jest o g.18).