Ogłoszenia Parafialne 307 (04.06.2023)

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dzisiaj Święto Dziękczynienia. Zbiórka do puszek przed kościołami na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. U nas również. Przedstawiciele ruchów religijnych i grup modlitewnych kwestują na Świątynię.

2. Dzisiaj jest 35-ta rocznica konsekracji biskupiej księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Po modlitwie i Komunii Świętej na mszy świętej o g.11 odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".

3. Dzisiaj kończy się okres komunii wielkanocnej.

4. W poniedziałek w liturgii wspominać będziemy świętego Bonifacego - biskupa i męczennika.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte jak w niedzielę, z wyjątkiem mszy świętej o g.12:30, której nie będzie. Po mszy świętej o g.11 procesja eucharystyczna. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne (dziewczynki z kwiatkami, z koszykami) z rodzicami, przedstawicieli grup modlitewnych, ruchów religijnych, wszystkich Parafian.

6. W piątek, 9 VI, w liturgii święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. W bazylice, zaś, archikatedralnej - uroczystość. (U nas święto, a w katedrze uroczystość.)

7. Rocznica I Komunii Świętej planowana jest 17 VI w sobotę (godzina do ustalenia). Pierwsze spotkanie (wystarczy 1 rodzic, z dzieckiem) 5 VI, w poniedziałek, po mszy świętej wieczornej, (która jest o g.18).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok