Ogłoszenia Parafialne 315 (30.07.2023)

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj, po mszy świętej o g.11, poświęcenie kierowców i ich pojazdów.

2. Jutro, w poniedziałek 31 VII, w liturgii wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

3. We wtorek, 1 VIII, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori'ego, biskupa i Doktora Kościoła, założyciela redemptorystów.

W tym dniu, również, obchodzić będziemy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza święta w naszej parafii za tych, którzy oddali życie w Powstaniu Warszawskim za wolność ojczyzny o g.18. Zapraszam.

4. 2 VIII, w środę, można uzyskać odpust zupełny, Porcjunkuli. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary. Odpust związany był z maleńką kapliczką pod Asyżem poświęconą Matce Bożej, w której często modlił się św. Franciszek i tutaj zakończył życie w 1226 roku.

5. Za tydzień w niedzielę, 6 VIII, Święto Przemienienia Pańskiego.

6. Miesiąc sierpień to czas dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszej ojczyźnie. Zachęcam by ten miesiąc upłynął bez alkoholu.

7. - pielgrzymki

43. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny wyruszy w sobotę 5 VIII. W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi będzie hasło: "Pan mój i Bóg mój".

312. Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez ojców Paulinów przy kościele św. Ducha na Nowym Mieście wyrusza w niedzielę 6 VIII. Pielgrzymi wędrują na Jasną Górę pod hasłem: "Sakramenty dają życie".

32. Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wyrusza z sanktuarium św. Józefa - Oblubieńca Najświętszej Marii Panny na warszawskim Kole w sobotę 5 VIII o g.6 rano. Trasa dostosowana jest do wózków zarówno inwalidzkich jak i dziecięcych.

8. - ŚDM 2023 w Lizbonie w Portugalii

Ponad 67 tysięcy pielgrzymów ze 126 krajów już od środy, 26 VII, bierze udział w I części Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w 17-stu portugalskich diecezjach.

Papież Franciszek oczekiwany jest na uroczystości powitalnej w czwartek, 3 VIII. Nazajutrz, czyli w piątek, 4 VIII, o g.18, przewodniczyć będzie Drodze Krzyżowej. W sobotę, 5 VIII, młodzież pielgrzymować będzie do Parku Tejo [pl. Park Tagu] , gdzie o g.20:45 rozpocznie się czuwanie z papieżem i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Najważniejszym wydarzeniem centralnych obchodów ŚDM będzie msza rozesłania pod przewodnictwem Ojca Świętego w niedzielę, 6 VIII, o g.9 - też w Parku Tejo. Na koniec papież spotka się jeszcze z wolontariuszami tegorocznych ŚDM o g.16:30 na promenadzie nadmorskiej.

Pamiętajmy, że w Portugalii jest inna strefa czasowa niż w Polsce - jest tam o godzinę wcześniej.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok