Ogłoszenia Parafialne 328 (29.10.2023)

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę, 1 XI, Uroczystość Wszystkich Wszystkich. Msze święte jak w niedziele, z wyjątkiem mszy świętej o g.12:30, której nie będzie. Od 1 XI do 8 XI włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

2. 2 XI, w czwartek, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W ten dzień wierni mogą uzyskać również odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy: nawiedzić kościół (najlepiej parafialny) i odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz wyznanie wiary (Skład Apostolski) zachowując stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego.

3. Od 1 XI do soboty 4 XI, 20 minut przed mszą wieczorną, a więc o g.17:40, będziemy modlić się za zmarłych z wypominek - zarówno całorocznych, jak i jednorazowych. Zaś od 5 XI, od niedzieli, będą modlitwy o g.8 rano za zmarłych z wypominek całorocznych - w każdą niedzielę o g.8, przez cały rok.

4. W sobotę, 4 XI wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

5. Pamiętajmy o codziennych modlitwach w intencji pokoju - zarówno na Bliskim Wschodzie, jak i na Ukrainie oraz w różnych miejscach świata.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok