Ogłoszenia Parafialne 332 (26.11.2023)

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA,
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś kończymy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień już pierwsza niedziela Adwentu. W związku z tym, pod koniec Mszy św. o g. 11 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia. Za publiczne odmówienie tego Aktu, można uzyskać odpust zupełny.

2. W czwartek, 30 XI, w liturgii Święto św. Andrzeja apostoła.

3. Za tydzień, pierwsza niedziela Adwentu. Od 4 XII w poniedziałek o g.7 Msza święta roratnia i nie będzie w dni powszednie Mszy o g.8 - aż do samych świąt. Zachęcam i zapraszam na Roraty.

4. W Adwencie, czyli w czasie radosnego oczekiwania - na pamiątkę narodzenia Pana Jezusa i czekając na powtórne Jego przyjście (paruzję) - tradycyjnie kapłani odwiedzają parafian, chodząc po tzw. kolędzie. Oto plan:
- poniedziałek, 4 XII: blok Korotyńskiego 17 cały; Korotyńskiego 19 klatka I, II
- wtorek, 5 XII: Korotyńskiego 19 klatka III, IV; oraz Korotyńskiego 19A klatka I, II, III
- środa, 6 XII: Korotyńskiego 19A klatka IV, V, VI, VII, VIII
- czwartek, 7 XII: Korotyńskiego 21 klatka III
- piątek, 8 XII: Korotyńskiego 21 klatka I, II; Korotyńskiego 48 klatka I
- sobota, 9 XII: Korotyńskiego 48 klatka II, III, V, VI
W dzień powszedni, pon-pt, księża rozpoczynają kolędę od g.16:30.
W sobotę od g.13.

5. W piątek, 8 XII, będzie Godzina Łaski o g.12. W naszej parafii będzie o g.12 wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzina modlitw w ciszy. Zapraszam.

6. W sobotę, 25 XI, dwóch naszych ministrantów miało promocję na lektora. Ksiądz biskup Rafał Markowski o g.16, w kościele seminaryjnym, uroczyście podniósł ich do tej posługi. Są to: Krzysztof Stawarski (student Politechniki) i Michał Kołodziejczyk (klasa 8). A kolejnych dwóch kandydatów parafia wysłała na nowy kurs lektorski, który trwa przez rok - Kacper Zieliński (szkoła średnia) i Jakub Węgłowski (student UW).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok