Ogłoszenia Parafialne 336 (24.12.2023)

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. W noc, w którą Maryja doznała Bożego rozwiązania, życzę moim Parafianom, jak i Gościom, z okazji Świąt - dobrych, Bożych rozwiązań w życiu rodzinnym, osobistym, zawodowym i ojczyźnianym; oraz Bożego pokoju - na cały Nowy Rok Anno Domini 2024.

2. Kolęda:
- wtorek, 2 I: Włodarzewska 81C, D oraz Włodarzewska 83,
- środa, 3 I: Maszynowa / wszystkie bloki,
- czwartek, 4 I: Włodarzewska 67, 67A,  67B,
- piątek, 5 I: Włodarzewska 67 C, D, E oraz Włodarzewska 59 E, F.
(W sobotę nie chodzimy, bo jest Uroczystość Trzech Króli.)
W dzień powszedni, pon-pt, księża rozpoczynają kolędę od g.16:30.
W sobotę od g.13.

3.
- W dniu wigilii, 24 XII, w niedzielę Msze tylko do południa. (Ostatnia Msza o g.12:30.)
- Zapraszam na pasterkę o północy. Przed pasterką, 30 minut przed północą, będziemy składać życzenia i dzielić się opłatkiem. Zapraszam Parafian i ich Gości na wspólne dzielenie się z kapłanami i między sobą. Taca z pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach.
- W poniedziałek, 25 XII, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy świętej o g.7 - z racji pasterki. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.
- We wtorek, 26 XII, w tzw. II dzień świąt, Msze święte jak w każdą niedzielę, będzie czytany list z KULu, taca przeznaczona będzie na KUL.

4.
- We wtorek, 26 XII, święto świętego Szczepana - pierwszego męczennika.
- W środę, 27 XII, święto świętego Jana - apostoła i ewangelisty.
- W czwartek, 28 XII, święto świętych młodzianków - męczenników.
- W niedzielę, 31 XII, Niedziela Świętej Rodziny.
- Oktawa Bożego Narodzenia trwać będzie od 25 XII - pierwszy dzień Świąt, do 1 I 2024 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

5.
31 XII, w niedzielę, zakończenie roku z podsumowaniem.
W tym dniu o g.17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy dziękczynne - za mijający rok, przebłagalne i prośby - na Nowy Rok; a zaraz potem wspomniane podsumowanie (przed Mszą o g.18).