Ogłoszenia Parafialne 349 (24.03.2024)

NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Błogosławieństwo gałązek, palm dokonujemy podczas każdej Mszy świętej, a o g.11 rozpoczynamy Mszę świętą poświęceniem palm i procesją wokół kościoła.

2. Również, tradycyjnie w naszej parafii, rozpoczynamy dzisiaj rekolekcji wielkopostne - od Niedzieli Palmowej do wtorku Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj nauki podczas każdej Mszy świętej, a także podczas gorzkich żali. Jutro, w poniedziałek, nauka rekolekcyjna dla wszystkich o g.18 - podczas Mszy wieczornej. A we wtorek nauka rekolekcyjna zakończeniowa również o g.18 - podczas Mszy wieczornej, ale od g.16:30 Spowiedź przedświąteczna. Przybędą księża i będą spowiadać.

3. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nabożeństwa tylko wieczorne. I tak: w Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o g.18; Wielki Piątek - nabożeństwo Adoracji Krzyża o g.18; a w Wielką Sobotę - Wigilia Paschalna też o g.18. A zatem 3 dni o g.18 (łatwo zapamiętać).

4. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny od g.9 do g.14:30.

5. Adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od g.8 rano do wieczornych nabożeństw. Zachęcam by w ciągu dnia znaleźć chwilę czasu na adorację Jezusa, czy to w Ciemnicy, czy to w Grobie.

6. Rezurekcja, czyli Msza Rezurekcyjna, tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania o g.6 rano, (ale przypominam o zmianie czasu w nocy z soboty na niedzielę). Nie będzie Mszy o g.7. Pozostałe Msze jak w niedziele.

7. W drugi dzień świąt, w poniedziałek wielkanocny, Msze święte jak w każdą niedzielę, a więc również o g.7 rano. Taca przeznaczona będzie na KUL i będziemy odczytywać list rektora KUL.

8. Dziękuję Państwu Królom za nabycie pięknej, dużej, świeżej palmy na Niedzielę Palmową.

9. Ostatnia Droga Krzyżowa w naszej parafii była w ostatni piątek, a w Wielki Piątek już u nas nie będzie, ale będzie w tym dniu Droga Krzyżowa dla całej Warszawy - od g.20 przy akademickim kościele św. Anny. Zapraszam na nią.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok