Ogłoszenia Parafialne 353 (28.04.2024)

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Jutro, w poniedziałek, 29 IV, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej - dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

2. Jutro, również, obchodzony jest Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

3. Od 1 V, czyli od środy, tradycyjnie w naszej parafii, rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą się odbywały o g.17:30 - w dzień powszedni, święta, uroczystości i w niedziele. Zapraszam do uczestniczenia w tych pięknych nabożeństwach.

4. W czwartek, 2 V, w liturgii wspomnienie św. Atanazego - biskupa i Doktora Kościoła.

5. W piątek, 3 V, Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i głównej Patronki Polski. To także rocznica Konstytucji 3 Maja (1791 r.) - czyli święto narodowe. Msze święte w tym dniu w naszej parafii jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o g.12:30, której nie będzie. Pod koniec Mszy świętej o g.11, zaś, odnowienie oddania się Najświętszej Marii Pannie. (Nabożeństwo majowe o g.17:30.)

6. 3 maja to też Dzień Emigranta.

7. W sobotę, 4 V, wspomnienie św. Floriana - męczennika.

8. W tym tygodniu pierwsze: czwartek, piątek, sobota miesiąca. Modlitwy z tej okazji będą włączone do nabożeństw majowych: w czwartek - za kapłanów, piątek - Akt Oddania Sercu Jezusowemu, w sobotę - Akt Oddania Matce Najświętszej. (W piątek, z racji uroczystości, nie będzie Mszy świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ale będzie tradycyjnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt Oddania Sercu Jezusowemu.)

9. Komunikat ks. kardynała Kazimierza Nycza odnośnie peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów. W sobotę, 4 V, przybędą one do archidiecezji i zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać do 11 V w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji. Np. 5 maja, w niedzielę, w Opatrzności Bożej w Wilanowie. Ksiądz kardynał serdecznie błogosławi wszystkich nawiedzających relikwie bł. Rodziny Ulmów.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok