Ogłoszenia Parafialne 355 (12.05.2024)

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W liturgii w poniedziałek, 13 V, wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Fatimy.

2. We wtorek, 14 V, święto św. Macieja apostoła.

3. W czwartek, 16 V, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej.

4. Za tydzień, w niedzielę, 19 V, urodziny Kościoła, czyli Zesłanie Ducha Świętego. Skończy się wtedy okres Pięćdziesiątnicy, czyli 50 dni od Zmartwychwstania. Będzie można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu Duchu przyjdź", który będziemy śpiewać na początku każdej Mszy świętej.

5. Natomiast zakończenie Komunii wielkanocnej za tydzień od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

6. Zespół muzyczny będzie miał 16 V spotkanie po Mszy świętej o g.18. Zapraszamy chętnych!

7. Trwają spotkania dzieci pierwszokomunijnych:
- poniedziałek, 13 V - spotkanie grupy z 1 VI,
- we wtorek, 14 V - grupa z 18 V.

8. W czwartek, 16 V, ksiądz wikariusz, Andrzej, obchodzi imieniny. Będzie On w tym dniu odprawiał Mszę świętą o g.8 i zaprasza tych, którzy mogą, na modlitwę w jego intencji.