Ogłoszenia Parafialne 356 (19.05.2024)

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (URODZINY KOŚCIOŁA)

1. Wczoraj druga grupa dzieci (szesnaścioro) przyjęła przyjęła po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. Proszę parafian o modlitwę w ich intencji i w intencji ich rodzin. Za tydzień - trzecia grupa (również 16 osób).

2. Jutro, w poniedziałek, 20 V, w liturgii święto Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła. (Msze święte jak w dzień powszedni, o g.8 i g.18.)

3. W czwartek, 23 V, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. (Msze święte jak w dzień powszedni, o g.8 i g.18.)

4. W piątek, 24 V, wspomnienie Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych. To także dzień modlitw za Kościół w Chinach.

5. Za tydzień, 26 V, Niedziela Trójcy Przenajświętszej, a także Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach.

6. Jutro w poniedziałek, 20 V, zapraszam grupę dzieci z 25 V na próbę generalną.

7. Oczywiście Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy święty okres Pięćdziesiątnicy. Będzie też można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym odśpiewaniu hymnu: "O Stworzycielu Duchu przyjdź", który będziemy śpiewać na początku każdej Mszy.

8. Natomiast zakończenie Komunii Wielkanocnej - za tydzień od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, (czyli w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej).