Ogłoszenia Parafialne 357 (26.05.2024)

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Wczoraj, 25 V, trzecia grupa dzieci (szesnaścioro) przyjęła po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. Proszę o modlitwę za te dzieci i ich rodziny. A za tydzień, 1 VI, ostatnia grupa dzieci (też szesnaścioro).

2. Dziś zakończenie okresu Komunii wielkanocnej. Dziś również Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach. Msza święta w intencji wszystkich naszych mam odprawiona będzie o g.7 rano (w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej).

3. We wtorek, 28 V, rocznica śmierci i liturgiczne wspomnienie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. (Zmarł w 1981 roku.)

4. W środę, 29 V, w liturgii wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W czwartek, 30 V, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W naszej parafii Msze święte jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy o g.12:30, której nie będzie. A po Mszy o g.11 procesja eucharystyczna (3 razy wokół kościoła). Można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w tej procesji.

6. W piątek, 31 V, święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

7. Od 1 VI (od soboty) nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiana w tym samym porządku, w którym były odprawiane nabożeństwa majowe - codziennie o g.17:30.

8. Za tydzień, 2 VI, w niedzielę będzie Święto Dziękczynienia. Przed kościołami zbiórka ofiar do puszek na ukończenie Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Pamiętajmy o dzieciach, które 1 VI, w sobotę, obchodzą swoje święto (międzynarodowy Dzień Dziecka).

10. Są nadal zapisy w zakrystii u ks. Andrzeja na rajd rowerowy do Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Choszczówce, w Puszczy Kampinoskiej, w dniu 8 VI (w sobotę).

11. W tym tygodniu 1sza sobota miesiąca (1 VI). O g.17:30 litania i Akt Oddania Sercu Jezusowemu.