Wielki Tydzień 2023

Już 2 IV 2023 Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień.

Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek (Mszą Krzyżma w katedrach - dla księży, a u nas w parafii - Mszą Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś w Wielką Sobotę - Wigilią Paschalną.

W najbliższą niedzielę po Wielkanocy - Święto Bożego Miłosierdzia. Do tego święta można się lepiej przygotować odmawiając przez 9 dni specjalną Nowennę: od Wielkiego Piątku do soboty w Oktawie Wielkiej Nocy. Jest to Nowenna do Miłosierdzia Bożego i polega na wspominaniu słów Pana Jezusa i siostry Faustyny z jej dzienniczka, a potem odmówieniu Koronki Do Miłosierdzia Bożego. Tutaj masz wzór tej nowenny.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok