Zdjęcie naszej parafii wraz z parkingiem na początku wiosny 2017 roku.

Życzymy udanego dnia i owocnego korzystania ze strony!

Z Panem Bogiem.

Dzień wspomnienia świętego Patrona obchodzimy w naszej parafii:
3 IX
. W tYM DNIU MOŻNA UZYSKAĆ ODPUST!

NATOMIAST ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI I POWSTANIA PARAFII WYPADA W DNIU 24 KWIETNIA.

CO NOWEGO:

• IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 I 2023

• Mt 5, 1-12a

Nagroda wielka jest w Niebie

(1) Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. (2) Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: (3) „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (4) Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. (5) Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. (6) Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. (7) Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. (8) Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. (9) Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. (10) Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (11) Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. (12a) Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.”
  • W CZWARTEK 2 II

• święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte jak w dzień powszedni, o g.8 i 18.
    • To także dzień Życia Konsekrowanego.
    • Poświęcenie świec podczas każdej Mszy świętej, a taca przeznaczona będzie na Zakony Klauzurowe.
  • OD PONIEDZIAŁKU, 9 I

• w liturgii rozpoczął się tzw. okres zwykły,
    • ale w Polsce śpiewamy jeszcze w kościołach kolędy i nie rozbieramy żłóbków aż do 2 lutego.
  • KOLĘDA

• rozpiska jest podawana w kolejnych ogłoszeniach parafialnych i w przykościelnej gablocie.
    • Planowane wizyty kończymy 31 I we wtorek.
    • Parafianie, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć księdza po kolędzie, a chcieliby, mogą się zapisywać w kancelarii, a także po każdej Mszy niedzielnej, i po 1 II ksiądz dotrze. Zapraszamy.
  • W PONIEDZIAŁKI i WTORKI

• odbywają się spotkania dzieci pierwszokomunijnych.
    • Aż do samej uroczystości w maju.
  • WKRÓTCE

• pierwsze: piątek, sobota, niedziela miesiąca.
    • (W pierwszy czwartek nie będzie mszy wotywnej, z racji święta Ofiarowania Pańskiego.)
  • INTENCJE PAPIESKIE NA STYCZEŃ 2023

* * *

L
E
R
Y

S T Y C Z E Ń - 2 0 2 3

(Na podstawie: wszystkich Ogłoszeń Parafialnych, wywiadu, itp.)

1 I (NIEDZIELA)

• Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

2 I (PONIEDZIAŁEK)

• Św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła.

6 I (PIĄTEK)

• Trzech Króli.

8 I (NIEDZIELA)

• Święto Chrztu Pańskiego.

9 I (PONIEDZIAŁEK)

• Początek okresu zwykłego.

15 I (NIEDZIELA)

• Św. Pawła z Teb, pierwszego pustelnika chrześcijańskiego.

19 I (CZWARTEK)

• Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

25 I (ŚRODA)

• Święto nawrócenie św. Pawła apostoła. (Msze święte jak w dzień powszedni: o g.8 i g.18.)

26 I (CZWARTEK)

• Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

28 I (SOBOTA)

• Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

31 I (WTOREK)

* * *