Domowy Kościół - Oazy Rodzin

Domowy Kościół to najlepsza propozycja formacji małżonków i rodzin. Tu dowiesz się jak wychować siebie i dzieci w duchu wiary. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotę lub w niedzielę.

Wspólnota Domowego Kościoła dzieli się w naszej Parafii na tzw. 2 kręgi, (po kilka małżeństw).

Opiekunem jest wikariusz ks. Andrzej Kunicki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 607 821 539).

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy w Kościele.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.