Ogłoszenia parafialne 185 (6.12.2020)

6.12.2020, 2. Niedziela Adwentu

1.

Dzisiaj przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Dziękuję za ofiary złożone na tacę na tę pomoc.

2.

Jutro w liturgii wspominamy św. Ambrożego - biskupa i doktora Kościoła. Przypominam Jego odejście do Nieba w 397 roku.

W naszej Parafii w liturgii ambrozjańskiej jeśli są chrzty, to wzięliśmy gest podnoszenia dzieci do góry. Jeżeli dzisiaj w Mediolanie sprawuje się ryt ambrozjański, a czasami tak, i są chrzty to również dzieci podnosi się do góry i pokazuje się Wspólnocie. Wspólnota, natomiast, przyjmuje do siebie odpowiadając przez aplauz. I tak jest u nas.

3.

We wtorek, 8.12, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze święte jak w dzień powszedni: o g.7 roraty, a o g.18 msza wieczorna.

4.

Tak jak już wspominałem, nabyłem opłatki od sióstr Sakramentek i można je  nabywać. Ofiary przeznaczone są dla sióstr utrzymujących za to klasztor.