Ogłoszenia parafialne 193 (7.02.2021)

7.02.2021, V niedziela zwykła

1.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Bractwo różańcowe zbierze się na modlitwę różańcową o g.17, a o g.17:30 nabożeństwo adoracyjne.

2.

W środę, 10.02, wspomnienie św. Scholastyki - dziewicy.

W czwartek, 11.02, Światowy Dzień Chorego i jednocześnie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tematem jest fragment Ewangelii wg św. Mateusza, 23:8, "Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście." Papież napisał też Orędzie na podstawie tego fragmentu.

W tym roku bardziej będziemy pamiętać o chorych na modlitwach, Mszach telewizyjnych (albo innych) i w intencjach indywidualnych, chociaż u nas oficjalnie można przyjść na g.18. Zapraszam też Chorych do obejrzenia w tym dniu Mszy  w multimediach - zwłaszcza tej prowadzonej przez Ojca Świętego, transmitowanej z Watykanu. Warto w tym dniu połączyć się z papieżem Franciszkiem i z całą Wspólnotą Kościoła.

W tym roku, inaczej niż dotąd, nie będzie jednak namaszczenia chorych, ze względu na koronawirusa. (Trzeba by każdego dotykać i po każdym robić dezynfekcję. Poza tym tłum chorych to też by było dla Nich niebezpieczne.) Gdy jednak ktoś czuje się źle i ma taką potrzebę, to ksiądz przyjdzie do domu - razem ze Spowiedzią, Komunią Świętą i wspomnianym Namaszczeniem.

(Link do Orędzia papieskiego oraz informację, co do tego, gdzie można będzie uczestniczyć multimedialnie razem z Ojcem Świętym we Mszy za chorych - postaramy się podać wkrótce na stronie powitalnej.)

3.

Przypominam o spotkaniach dzieci pierwszokomunijnych:

8.02 (poniedziałek) - z 18 maja

9.02 (wtorek) - z 15 maja

10.02 (w środę) - 22 maja z 9:30

Godzinę już podawaliśmy i pisaliśmy też, że spotkania odbywają się - o ile aura i okoliczności pozwolą, (a zapowiadane są silne mrozy).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie, które można uważać za pewną ingerencję w Twoją prywatność. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, to opuść tę stronę. A jeśli się zgadzasz, to kliknij OK.
Dalsze informacje Ok