Ogłoszenia Parafialne 232 (28.11.2021)

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne.

2. Adwet to czas przygotowania i oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na świat, a także jest okresem, który kieruje ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów - Paruzja.

3. Przez cały okres Adwentu do 24.12 nie będzie w dzień powszedni Mszy św. o g. 8:00, a będzie odprawiana Msza św. o g. 7:00 - Roraty. Wieczorna Msza św. o g. 18:00 bez zmian.

4. W liturgii we wtorek 30.11 Święto św. Andrzeja Apostoła.

W piątek 3.12 wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W sobotę 4.12 wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

5. Nabyłem już opłatki od Sióstr Sakramentek - dzisiaj na Mszy św. o g. 11:00 zostaną one poświęcone.

6. W minioną sobotę p. Edyta i Marek Przybysz - odpowiedzialni za miejscowy Caritas - zorganizowali zbiórkę różnych rzeczy  dla biednych, dziękuję za inicjatywę - Boże podejście do ludzi w potrzebie. Są też już świece Caritas na stół wigilijny - będą rozprowadzane w III i IV Niedzielę Adwentu (12.12 i 19.12)

7. Jutro w poniedziałek po Mszy św. o g. 18:00 spotkanie z rodzicami/ rodzicem dzieci pierwszokomunijnych.

8. Papież Franciszek zaprasza wszystkich ludzi Kościoła Katolickiego do uczestniczenia w Synodzie, czyli wsłuchiwania się w głos Ludu Bożego z Duchem Świętym w kontekście działania naszego Kościoła.

Synod ma trwać od 2021 do 2023 roku i będzie obejmował 10 cyklicznych spotkań w Naszej Parafii, podczas których nie zabraknie modlitwy, medytacji, refleksji, słuchania co każdemu "leży na sercu" każdej osoby bez wyjątku w świetle szans i wyzwań, jakie przed Kościołem dziś stoją.

W odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka serdecznie zapraszamy na najbliższe otwarte spotkanie synodalne w naszej Parafii w dniu 2 grudnia (czwartek) po Mszy świętej o godz. 18:00.

Na I spotkaniu podejmiemy temat: "Podróżowanie razem" w Kościele.